Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Golf 5, problem z wentylatorami


Norbas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wentylatorami w golfi 5. Silnik 1.4 16V. Ostatnio pojawiła się kontrolka check engine więc sprawdzałem błędy i znalazłem...

- 18080 - Coolant Fan Control 1

P1672-004 - Open or Short to Ground - intermitten oraz ten sam ale na końcu jest Mil ON.

Odpinałem kostkę od wentylatorów i czyściłem. Odpinałem kostkę od czujnika cieczy chłodzącej przy chłodnicy. Po rozpiętej kostce przekręciłem zapłon i nic się nie działo, włączyłem silnik i po chwili mały wiatrak zaczął pracować. Dwa razy uderzyłem w duży i też zaczął chodzić. Wyłączyłem, włączyłem jeszcze raz i chodziły oby dwa. Pojechałem się przejechać, błąd oczywiście usunąłem i czekałem na postoju aż któryś wentylator ruszy... niestety żaden nie ruszył nawet przy 110*C :? ruszyłem i temperatura spadła. Jak klimę włączam to mały wentylator też się nie załącza. Czekam na wasze podpowiedzi bo już nie ogarniam... W między czasie co jakiś czas wyskakuje check engine

Tak w ogóle to kiedy powinien się załączyć duży wentylator ? 96*C ?? Jeżeli wentylatory śmigają po odpięciu kostki to znaczy, że są sprawne prawda ? ECU nie daje prądu na wentylatory ? Jak to sprawdzić ?

Wentylatory klimy chodzą do 86*C a potem przestają. Od 86*C powinien się włączyć wentylator schładzający temperaturę silnika ale tego nie robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...