Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze wspomaganiem - nietypowa sytuacja i brak pomysłów - Pomocy !


blow3

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z A4 b6 3.0 ASN Quattro.

Opisze krok po kroku krótką historie i problem z którym się zmagam :(

Podczas szukania wycieków z silnika okazało się, że nie szczelna jest pompa wspomagania. Pompę oddałem do zakładu zajmującego się regeneracją z 3X letnim doświadczeniem na oględziny. Diagnoza płaszczyzny i łopatki w super stanie wymienimy uszczelniacze i pompa będzie służyć długo.

W miedzy czasie znaleziony został jeszcze przewód który lekko się pocił na połączeniu metalowej rurki z gumowym wężem układu ( strona ciśnieniowa przewód idący od pompy do przekładni.)

Przewód został zawieziony do firmy zajmującej się zakuwaniem przewodów (hydraulika siłowa)

Stwierdzili że powinno wystarczyć dokucie przewodu kilka setek gdyby jednak nie pomogło mogą taki przewód dorobić na miejscu.

Nie pomogło- z przewodu leciało jeszcze bardziej po montażu już wraz z pompą która wróciła z regeneracji. Układ pracował prawidłowo tylko wciąż występujący wyciek.

Pojechałem dorobić cześć gumową - montaż - Układ się grzeje, brak wspomagania pompa buczy !!! ehhh

W dorobionym przewodzie znaleziona została plastikowa rurka. Po kontakcie z technikiem hydrauliki siłowej stwierdził, że tak musi być fabrycznie też był taki dławik( fabryczny był minimalnie większy).

Dorobiony kolejny przewód bez dławika- to samo brak wspomagania...

Zamówiłem przewód używany oryginalny - montaż - Brak wspomagania pompa buczy podaj ciśnienie 20 bar.

Pompa wróciła na regeneracje, uszkodzona płaszczyzna komory i ścięte łopatki wirnika- wymiana wnętrzności zakład regeneracji stwierdza, że pompa działa prawidłowo i daje odpowiednie ciśnienie 120bar.

Montaż ponownie regenerowanej pompy wspomagania wraz z oryginalnym sprawnym przewodem wspomagania --- Wspomaganie pojawia sie dopiero przy 2 tys obrotów pompa lekko zaczyna pojękiwać. Na magnesie umieszczonym w zbiorniczku widoczny opiłkowy szlam.

Oczywiście miedzy wszystkimi montażami pompy układ był kilkukrotnie płukany (5l płynu) czyszczony i uruchamiany z zachowaniem wszystkich procedur

Jest tu na forum specjalista od układów wspomagania ? Auto stoi od 2 tygodni i brakujee pomysłów co dalej i przedewszystkim dlaczego tak sie stało..

Pozdrawiam


Panowie i Panie zapewne. Okazuje się że wąż zakupiony jako używany współpracował w układzie z pompą 110 bar a mój układ według pompy to 120 bar. Czy ta ma znaczenie :( ? Edytowane przez blow3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź kup oryginał używke pompę według numeru i problem Ci zniknie. W ogóle nie taniej by wyszło zamiast regeneracji? Wujasowi w A6 C5 założyłem pompe 90bar a była 120bar i wspomaganie normalnie działa więc to nie ten trop chyba.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre regeneracje podzespołów to można o kant d_py potłuc :kwasny:

Teraz chociaż długo pojeździsz..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...