Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Centralny zamek


RomanK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z centralnym zamkiem. Mianowicie od kilku dni nie mogę zamknąć pilotem tylnych drzwi. Nie można również ich zamknąć przyciskiem w przednich drzwiach kierowcy. Sprawdziłem wiązki w drzwiach, w słupkach i nie widać uszkodzeń przewodów. Sprawdziłem moduł komfortu - sucho, żadnych oznak wilgoci. Szyby elektryczne działają, przy zamykaniu i otwieraniu drzwi słychać jak uderzają przekaźniki w siłownikach od elektrycznych szyb. Podmieniłem zamki i to samo.

Nie mam już pomysłów gdzie szukać. W kostkach zamków jest napięcie, ale brak jest sterowania.

Po podpięciu VAG, w module komfortu są dwa błędy:

01561 - Left Rear Door
61-00 - Won't De-Safe

01562 - Right Rear Door
61-00 - Won't De-Safe

Proszę Was o pomoc, bo kończą mi się pomysły, gdzie szukać i co robić.

Dodatkowo mam pytanie o moduł komfortu.

Mam w samochodzie moduł o numerze 8E0 959 433 AD.

W razie czego na jaki moduł mogę zamieć, jeśli się okażę, że mój jest uszkodzony?

Czy moduł 8E0 959 433 AE lub AF będzie można podmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaczął od przewodów w gumie idących do drzwi ale dziwne że prawe i lewe nie działają na raz, więc może to być też związane z jakimś modułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaczął od przewodów w gumie idących do drzwi ale dziwne że prawe i lewe nie działają na raz, więc może to być też związane z jakimś modułem.

Przewody posprawdzalem. Wszystkie mają przejście, nie widać uszkodzeń. Właśnie to jest najdziwniejsze. Na kostce od zamka brak jest napięcia sterującego, które wychodzi z modułu.

ja bym zaczął od przewodów w gumie idących do drzwi ale dziwne że prawe i lewe nie działają na raz, więc może to być też związane z jakimś modułem.

Przewody posprawdzalem. Wszystkie mają przejście, nie widać uszkodzeń. Właśnie to jest najdziwniejsze. Na kostce od zamka brak jest napięcia sterującego, które wychodzi z modułu.

Chodzi mi oczywiście o moduł komfortu. Może ktoś się sporą z takim przypadkiem? Nie chciałbym inwestować niepotrzebnie w moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zamek - zimne luty w nim i mikrostyk.

Co do modułu komfortu - masz odpowiedni wątek na forum i tam sprawdź sobie zamienniki swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zamek - zimne luty w nim i mikrostyk.

Co do modułu komfortu - masz odpowiedni wątek na forum i tam sprawdź sobie zamienniki swojego.

Zamki aa ok. Podłączyłem tylne zamki do instalacji w przednich drzwiach i wszystko działa. Niestety po podłączeniu z powrotem nie działają.

OK dzięki poszukam.

Czy ktoś może ma pomysł, gdzie szukać przyczyny awarii zamka? Dodam, że rozebrałem całe wnętrze, przedzwoniłem wszystkie przewody od modułu komfortu do kostki zamka, wszystkie przewody mają przejście. Dodatkowo podmieniłem moduł komfortu i nadal dokładnie to samo. Nie wiem już gdzie mam szukać przyczyny. Może ktoś się spotkał z podobnym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...