Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośniki przód audison


TomeK_R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Zakładał ktoś coś z tej firmy ? Moje przednie głośniki kończą żywot i chciałem założyć głosniki z tej firmy,możecie coś polecić sprawdzonego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Zakładał ktoś coś z tej firmy ? Moje przednie głośniki kończą żywot i chciałem założyć głosniki z tej firmy,możecie coś polecić sprawdzonego ?

Cześć

Jeszcze tydzień temu stałem przed podobnym dylematem. Miałem już dość słuchania muzyki, seria w B8 delikatnie mówiąc niestety nie gra za dobrze. Po tygodniu szukania informacji (bardzo mało info na temat nagłośnienia A4 B8) odwiedzeniu speców od Car Audio itd. W sobotę przeprowadziłem operację wymiany przednich głośników na odseparowany zestaw dwudrożny. Wybierałem między Audison APK 165, Focal PS 165, Audio System M165 lub X165, Morel Maximo a na końcu kupiłem Morel Tempo 6., dystans OSB, mata butylowa, pianka kauczukowa i do roboty. Tweeter w miejsce zaślepki, idealnie pasuje w fabryczny uchwyt (mało profesjonalne ale na chwilę obecną ponawiercałem wiertełkiem 1mm maskownicę lecz będę wymieniał na siatkę biorąc przykład z kolegi z forum) Pod samym radiem „concert” bez wzmacniacza o dziwo zestaw gra bardzo ładnie. Bass czysty i wyraźny, średnie i tony wysokie dają radę. Różnica na + jest moim zdaniem znacząca, choć mam świadomość, że te głośniki zagrają super dopiero pod wzmacniaczem. Na chwilę obecną nic więcej nie potrzebuję.

Edytowane przez erbik110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się do wymiany głośników i tu mam do Ciepie pytanie , czy przed zakupem słuchałeś wszystkich tzn. :

Audison APK 165, Focal PS 165, Audio System M165 lub X165, Morel Tempo 6.

Też stoję przed podobnym dylematem i nie wiem które wybrać ...

Może ktoś pomoże ???

Edytowane przez Rys125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się do wymiany głośników i tu mam do Ciepie pytanie , czy przed zakupem słuchałeś wszystkich tzn. :

Audison APK 165, Focal PS 165, Audio System M165 lub X165, Morel Tempo 6.

Też stoję przed podobnym dylematem i nie wiem które wybrać ...

Może ktoś pomoże ???

Słuchałem Audio System M165, Hertz ESK, PowerBass S6-C z tych najciekawiej grały Audio System. Nie ukrywam, że gdyby budżet pozwolił to kupiłbym Audio System HX165 SQ ok 1300pln, słyszałem pod dodatkowym wzmacniaczem grają przepięknie "jak na moje ucho". Na Morele zdecydowałem się trochę przez opinie na forach, przy okazji trafiłem na wyprzedaż i zapłaciłem 450pln. W tej cenie raczej nic ciekawszego (i w miarę rozwojowego) bym nie znalazł no ale zaznaczam, że nie jestem ekspertem. Koniecznie muszę wymienić siatkę na maskownicach od tweeterów, teraz są słabo słyszalne, szukam jakiejś siatki do przeszczepu. Orginalnych tweererów na podszybiu nie ruszałem, grają z zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - mała podpowiedź z mojej strony , jeżeli kupiłeś głośniki , to pewnie otrzymałeś razem z nimi metalowe siatki maskujące

i te śmiało możesz wykorzystać jako maskownice tweeterów .

Wymontowujesz maskownice-zaślepki z drzwi i wycinasz te "niby" siateczki z nich ( trójkąty ) , które posłużą Ci później jako szablon do wycięcia

docelowych siatek , po wycięciu siatek wyginasz ( też możesz posłużyć się wyciętym szablonem do ustalenia odpowiedniego łuku ) odpowiedni łuk

, a następnie wklejasz siatki w trójkąty-maskownice i gotowe.

Ja tak zrobiłem i wygląda bardzo przyzwoicie - jestem zadowolony.

A tak na marginesie - pewnie zdecyduję się na Audio System X165 EVO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam audi symphony i gra to super nawet bang nie daje tyle basu, takiego uderzenia

Chyba że mam inne głośnik złożone

Słuchałem dwuch bangów w b8 i żaden nie grał lepiej od mojego bas był płaski, a był ustawiony na prawie full

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - mała podpowiedź z mojej strony , jeżeli kupiłeś głośniki , to pewnie otrzymałeś razem z nimi metalowe siatki maskujące

i te śmiało możesz wykorzystać jako maskownice tweeterów .

Wymontowujesz maskownice-zaślepki z drzwi i wycinasz te "niby" siateczki z nich ( trójkąty ) , które posłużą Ci później jako szablon do wycięcia

docelowych siatek , po wycięciu siatek wyginasz ( też możesz posłużyć się wyciętym szablonem do ustalenia odpowiedniego łuku ) odpowiedni łuk

, a następnie wklejasz siatki w trójkąty-maskownice i gotowe.

Ja tak zrobiłem i wygląda bardzo przyzwoicie - jestem zadowolony.

A tak na marginesie - pewnie zdecyduję się na Audio System X165 EVO

Dzięki za sugestie ale siatka z Moreli ma zbyt duże oczka. Udało mi się zdobyć siateczkę idealnie pasującą do pozostałych kratek (podziękowania dla Pana Tomasza z Dźwiękolandii). Dwie godzinki roboty i maskownice założone. Przy okazji tweeterki skierowałem na siebie i dźwięk nabrał nowej jakości:). Jak założysz Audio Systemy napisz jak to gra. Dla mnie dźwięk Audio Systemów które słyszałem był świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po dodatkowym wygłuszeniu auta i montażu Audio System X165 EVO .

Przed podmianą miałem zamontowane też przyzwoitej jakości niemieckie głośniki ( nie seria ) + seryjne tweeterki - po zmianie znaczna poprawa.

Głośniki podpięte pod radio bez wzmacniacza - dźwięk czysty , pojawiło się więcej basu oraz tweeterki też bardziej "czysto" słyszalne .

Polecam zmianę serii na lepszej jakości głośniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po dodatkowym wygłuszeniu auta i montażu Audio System X165 EVO .

Przed podmianą miałem zamontowane też przyzwoitej jakości niemieckie głośniki ( nie seria ) + seryjne tweeterki - po zmianie znaczna poprawa.

Głośniki podpięte pod radio bez wzmacniacza - dźwięk czysty , pojawiło się więcej basu oraz tweeterki też bardziej "czysto" słyszalne .

Polecam zmianę serii na lepszej jakości głośniki .

Teraz zostaje jeszcze wygrzanie głośników a jakość grania będzie jeszcze lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rys125 też zastanawiam się nad montażem tego zestawu na przód i tył, tylko mam jedno pytanie...jak zamontować zwrotnice i czy w ogóle je montować? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...