erbik110

• Skrzynia
  • Paliwo

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia erbik110

Reputacja

1. Cześć Wszystkim Aktualnie posiadam radio Audi Concert z 8 głośnikami bez wzmacniacza. Mam prośbę do osób obeznanych w temacie o pomoc w podjęciu decyzji o ewentualnym zakupie wzmacniacza który miałby napędzić zainstalowany w poprzednim roku przedni odseparowany zestaw głośników Morel Tempo 6. Ważne aby obyło się bez ryzania czegokolwiek. Padło na 4 kanałowy wzmacniacz klasy D czyli Sony XM-S400D ( 4x45W RMS, duża efektywność, bardzo mały bez konieczności doprowadzania dodatkowej instalacji, plug & play). Zapewne upchałbym go gdzieś przy radiu. Podobno technologia tego typu wzmacniaczy poszła mocno do przodu choć informacji na ten temat jak na lekarstwo. Zależy mi aby rozruszał on moje głośniki, które już teraz pod samym radiem grają bardzo przyzwoicie. Czy jego instalacja doda dynamiki tym głośnikom? Warto zaryzykować?
  2. Teraz zostaje jeszcze wygrzanie głośników a jakość grania będzie jeszcze lepsza.
  3. Dzięki za sugestie ale siatka z Moreli ma zbyt duże oczka. Udało mi się zdobyć siateczkę idealnie pasującą do pozostałych kratek (podziękowania dla Pana Tomasza z Dźwiękolandii). Dwie godzinki roboty i maskownice założone. Przy okazji tweeterki skierowałem na siebie i dźwięk nabrał nowej jakości:). Jak założysz Audio Systemy napisz jak to gra. Dla mnie dźwięk Audio Systemów które słyszałem był świetny.
  4. Słuchałem Audio System M165, Hertz ESK, PowerBass S6-C z tych najciekawiej grały Audio System. Nie ukrywam, że gdyby budżet pozwolił to kupiłbym Audio System HX165 SQ ok 1300pln, słyszałem pod dodatkowym wzmacniaczem grają przepięknie "jak na moje ucho". Na Morele zdecydowałem się trochę przez opinie na forach, przy okazji trafiłem na wyprzedaż i zapłaciłem 450pln. W tej cenie raczej nic ciekawszego (i w miarę rozwojowego) bym nie znalazł no ale zaznaczam, że nie jestem ekspertem. Koniecznie muszę wymienić siatkę na maskownicach od tweeterów, teraz są słabo słyszalne, szukam jakiejś siatki do przeszczepu. Orginalnych tweererów na podszybiu nie ruszałem, grają z zestawem.
  5. Cześć Jeszcze tydzień temu stałem przed podobnym dylematem. Miałem już dość słuchania muzyki, seria w B8 delikatnie mówiąc niestety nie gra za dobrze. Po tygodniu szukania informacji (bardzo mało info na temat nagłośnienia A4 B8) odwiedzeniu speców od Car Audio itd. W sobotę przeprowadziłem operację wymiany przednich głośników na odseparowany zestaw dwudrożny. Wybierałem między Audison APK 165, Focal PS 165, Audio System M165 lub X165, Morel Maximo a na końcu kupiłem Morel Tempo 6., dystans OSB, mata butylowa, pianka kauczukowa i do roboty. Tweeter w miejsce zaślepki, idealnie pasuje w fabryczny uchwyt (mało profesjonalne ale na chwilę obecną ponawiercałem wiertełkiem 1mm maskownicę lecz będę wymieniał na siatkę biorąc przykład z kolegi z forum) Pod samym radiem „concert” bez wzmacniacza o dziwo zestaw gra bardzo ładnie. Bass czysty i wyraźny, średnie i tony wysokie dają radę. Różnica na + jest moim zdaniem znacząca, choć mam świadomość, że te głośniki zagrają super dopiero pod wzmacniaczem. Na chwilę obecną nic więcej nie potrzebuję.
  6. Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. W związku tym, iż większość mojej rodzinki pomyka OOOO chwaląc samochody pod niebiosa:wink: to i ja jakiś czas temu zakupiłem moje pierwsze A4 b5 na próbę i się nie zawiodłem. Prawdopodobnie na dłużej zwiąże się z tą marką a forum przeglądam od pewnego czasu, nie pozostało mi nic innego jak dołączyć do szanownego grona klubowiczów A4 z czego jestem bardzo zadowolony. Powoli myślę o zamianie B5 na B6 lub B7, bardzo chętnie skorzystam z rad bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów no ale to już w innym dziale:cool: Pozdrawiam Marcin