Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 skrzeczenie trzeszczenie podczas skrętów


Atinaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w odkryciu problemu związanego z usterką w mojej audi.

Mianowicie podczas skręcania kół/kierownicy, czasem także na dużych górkach ze sporym uskokiem słychać głośne trzeszczenie / skrzeczenie (nie mylić ze stukaniem czy chrupaniem). Jest to dźwięk jakby coś mocno ocierało, np jakaś guma, jakby nie miała smarowania (zero metalicznych pogłosów), nie jest to również odgłos przegubu. Głośniejsze i częstsze dźwięki wydobywają się, gdy auto już się rozgrzeje, na zimnym silniku raczej jeszcze tego nie słyszałam.

Dźwięk słychać w środku jak i na zewnątrz, bardziej po stronie kierowcy, albo na środku. Auto 2002r, 220tys km przebiegu, wszystko wymieniane na bieżąco, zero luzów czy stuków w zawieszeniu, płyny sprawdzone. Tydzień przed "tą usterką" były wymieniane 2 górne wahacze w przednim kole, nie wiem czy to ma jakiś związek. Na trzepakach w SKP nic nie wykryto, na podnośniku również. Nie wiem jak jest po deszczu, ponieważ w ostatnim czasie w ciągu dnia nie padało, a robi się to od ok 3-4 tyg, chyba coraz częściej i głośniej..

Co to może być, jakieś pomysły?

Z góry przepraszam jeśli wybrałam nieodpowiedni dział, ale nie wiem czy to ma związek z układem kierowniczym czy zawieszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...