Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJL] Jakie tarcze i klocki polecacie ?


Gość grzesiekA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeśli chodzi o tarcze to polecam Brembo. Nawiercane są dość kosztowne. Myślę, że chyba ("cywilne") gładkie będą wystarczające i dość skuteczne. Zastanów się czy nawiercane będą Ci potrzebne, czy w pełni będziesz wykorzystywał ich zalety.

Odnośnie klocków hamulcowych to wg. mnie wystarczające będą FERODO PREMIER lub ATE. Na pewno bardziej skuteczne

będą FERODO DS2000 ale są one dość twarde, naprawdę skuteczne po osiągnięciu odpowiedniej temperatury i raczej przeznaczone do dynamicznej i sportowej jazdy. W ruchu ulicznym ciężko będzie Ci w pełni wykorzystać możliwości tych klocków. A nawet mogą się okazać (niedogrzane) mniej skuteczne niż FERODO PREMIER.

---------------------

Hmmmm...

A jeśli zależy Ci na wyglądzie tarcz to możesz wziąć pod uwagę produkt firmy MIKODA (stosunkowo nie drogie). Robią wizualnie dość ładne tarcze, lecz z ich jakością może być różnia. Ja miałem ich tarcze w poprzednim aucie i sprawowały się dobrze, lecz mojemu znajomemu powichrowały się po kilu ostrych hamowaniach (w drodze reklamacji dostał nowe, i te były już OK)

http://www.mikoda.pl/public/foto.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FERODO DS2000 ... ale są one dość twarde, ciężko wykorzystać możliwości tych klocków...mogą się okazać (niedogrzane) mniej skuteczne niż FERODO PREMIER.

Zgadza się, klocki powinny dać pewność, że skutecznie zadziałają w razie awaryjnego hamowania, kiedy są zimne.

Co do tarcz... Co wolisz, przy dużej feldze wygląd jest ważny. Jeżdżę na ATE Power Disc, po 30kkm jest dobrze, warto jednak czyścić nacięcia np. gwoździem przy okazji zdjęcia koła.

Jednak przy hamowaniu z dużych prędkości seryjne hamulce nie dają rady - przy okazji wymiany warto pomyśleć nad większymi hamulcami :gwizdanie:

Dodatkowy wydatek to zaciski, klocki i tarcze i tak wymieniasz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, błagam Was - pytań JAKIE KLOCKI POLECACIE na forum było już tysiące i nie ma znaczenia czy to 1.8T czy to 1.9 TDI.

Ciągle te same pytania i te same odpowiedzi - przecież wystarczy poszukać.

Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...