Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie, drgania przy przyspieszaniu CAGA multitronic


Pio Tr

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam oto taki problem: podczas przyspieszania w przedziale obrotów 2200-2800 czuć jakby szarpanie lub bardziej drgania od biegu 4 do 8. Prawdopodobnie dzieje się również tak na biegach od 1 do 3 ale ciężko to wyczuć gdyż zbyt szybko przechodzi się przez ten zakres obrotów.

Szukałem na forum i w internecie info ale pojawia się tylko sprawa EGR lecz dotyczy innego przedziału obrotów. VCDS nie wskazuje błędów, po odcięcia EGR brak zmian, nawet nie świeci się check engine ale VCDS wtedy pokaże zbyt niski sygnał z EGR SENSOR 1.

po za tym auto jeździ bez zarzutów. Dodam że nie widać żeby obroty falowały w tym czasie. Gdy się jedzie jednostajnie w tym zakresie obrotów szarpania/drgania nie ma.

Ma kotoś pomysł co to może być? Co mam sprawdzić? Może ktoś już miał taki przypadek?

Dodam że dziś wyczyściłem EGR i przepustnice. Zrobiłem VCDS test klap wirowych i działają ale w momencie zakończenia testu ciegno wraca do swojego pierwotnego położenia skokowo, tak jakby się coś przycinało i słychać delikatne skrzypienie. Czy to może mieć wpływ na powyżej opisany problem? Ściągać kolektor i go wyczyścić?

nikt nic nie pomoże?

wyczyściłem dziś cały kolektor ssący, delikatnie przesmarowałem sterownik klapek bo się przycinał przy powrocie i wszystko działa ale drganie pozostało.

jeździłem chwilę z podpiętym laptopem i VCDS. Mam pytanie dotyczące wtrysków - mianowicie patrząc na wskazania w VCDS: wartości:

- pierwszy -0,98

- drugi 1,2

- trzeci -0,86

- czwarty -0,89

skąd wynika taka różnica na drugim wtrysku?

również dokładniej się przyjrzałem się tym drganiom i zauważyłem, że w czasie przyspieszania drga kierownica więc może nie potrzebnie czepiam się silnika.

drgania są wyczuwalne na całej budzie, na siedzeniu coś jakby wibracja w telefonie :) ale ewidentnie kierownica drga coś w stylu krzywych tarcz przy hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...