Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośna praca, spadek mocy- diesel


mefjiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Znajomy sprzedaje okazyjnie Fiestę 1.8 diesel, bez turbo, 1997 rok, 60KM w naprawdę dobrym stanie, ale...

jest jeden mankament:silnik pracuje głośno i nie ma mocy. Wydech cały i zdrowy :)

Autko kupiłbym chętnie, ponieważ czasem potrzebne mi auto do czarnej roboty, a szkoda mi do tego mojego auta.

Co może być przyczyną? Bo nie chcę w auto za 1100zł włożyć drugie tyle ;)

Edytowane przez mefjiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,8 mój ojciec miał, najgorszy silnik diesla pierwsza zima i linka w bagażniku obowiazkwa plus dużo zdrowia do auta. W życiu bym nie kupił tego silnika. Ja miałem szczęście bo mi ten silnik w escorcie chodził dobrze i w zimę palił nawet ok.Jednak kupę osób ma problem z tym silnikiem.

Jak chodzi twardo to przyspieszać zapłonu na pompie nie chodzi, brak mocy to przeważnie głowica albo pierścienie mankament tych silników. Zmierz kompresję i będziesz wiedział co i jak. Ja osobiście odradzam ten silnik.

Ps u ojca rozebralem silnik to okazało się ze koszt remontu głowicy to ponad 1tys zł wiec auto poszło do Żyda z silnikiem wbagazniku bo kupiec sama budę chciał.

Edytowane przez .Pablo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee to odpuszczam... Nie mam zamiaru w stary samochód ładować minimum 1000 +czas żeby odwiedzić mechanika, zamówić części, itp.. Może kiedyś jeszcze jakiegoś złoma trafię, żeby był typowo do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...