Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dmucha zimnym powietrzem


wicher__91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z układem chłodzenia silnik to 1.9tdi 110km, kiedy nie nagrzeje się do 90 stopni to dmucha ciepłym powietrzem a kiedy się nagrzeje to zimnym, myślałem ze układ jest zapowietrzony zdjąłem waż powrotny od nagrzewnic to trochę powietrza przez tą dziurkę w wężu poleciało zdjąłem ten wąż całkowicie i nie leciał płyn. Wąż górny od chłodnicy jest ciepły a dolny zimny, jeszcze przez ten wężyk cienki na górze zbiorniczka wyrównawczego nie leci płyn chyba ze dowale płynu pod korek to wtedy leci i z nagrzewnicy tez leci ale za to łapie104 stopnie temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj odpowietrzyć układ, ale porządnie. temperatura na HI a dmuchawa na minimum, masz dwa przewody wchodzące do grodzi silnika od nagrzewnicy po prawej stronie jak stoisz do auta przodem jest ten, który wtłacza płyn do nagrzewnicy, zaś po lewej ten co wraca. Zsuwasz go na tyle żeby diurka w przewodzie była odsłonięta, druga osoba dodaje gazu niech go przetrzyma trochę na obrotach wyższych 2-3 tys obrotów jak puści gaz powinien płyn dosłownie tryskać do góry przez tą dziurkę w przewodzeni, uwaga na palce bo można się poparzyć :decayed:. Kiedy płyn tryska nasuwasz przewód na kucieć i koniec. Jeśli to nie pomoże to może masz zapchaną nagrzewnice wtedy możesz ją przepłukać, na jeden krucieć ten od prawej nasuwasz wąż ogrodowy, który jest podłączony do wody, na drugi krucieć kawałek węża tak żeby ta woda gdzieś poza autko wyleciała i próbujesz ją przeczyścić. Słyszałem też, że można jakimiś tam środkami ją czyścić "czystości domowej" :grin: ocet etc, ja nie robiłem tego nigdy to nie wypowiadam się na ten temat.
PS: raz operacje powtórz na zamkniętym termostacie, raz na otwatym dla pewności.

Edytowane przez dziobu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzałem i sika płynem, jak zdejme przedow powrotny z nagrzewnicy to leci płyn, grzeje się do ponad 100 stopni i przestaje dmuchać ciepłym. Dolewalem płynu pod korek ciskałem przewodami to było trochę bąbli i płyn schodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...