Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Termostat

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Proszę o pomoc w kwestii wymiany termostatu w 2.0 Avant ponieważ nie wiem czy dam radę wymontować go po przez wcześniejsze wymontowanie alternatora czy tęż konieczne jest zdemontowanie kolektora.

Opublikowano

ja u siebie wymieniałem w zeszłym roku . jak wyjmiesz alternator to dasz rade wymienić tylko musisz pas odsunąć trochę . będziesz miał problem z wyjęciem takiej metalowej rurki co wchodzi w termostat bo mało miejsca dlatego radze odsunąć kolektor ja tak zrobiłem . poluzowałem na gumowych złączach i odkręciłem 2 śruby i odsunąłem kolektor i wtedy jest trochę miejsca , radze na ta rurkę zakupić new oring bo u mnie po złożeniu na starym ciekło .

Opublikowano
  • Autor

ja u siebie wymieniałem w zeszłym roku . jak wyjmiesz alternator to dasz rade wymienić tylko musisz pas odsunąć trochę . będziesz miał problem z wyjęciem takiej metalowej rurki co wchodzi w termostat bo mało miejsca dlatego radze odsunąć kolektor ja tak zrobiłem . poluzowałem na gumowych złączach i odkręciłem 2 śruby i odsunąłem kolektor i wtedy jest trochę miejsca , radze na ta rurkę zakupić new oring bo u mnie po złożeniu na starym ciekło .

Właśnie zastanawiałem się co z uszczelnieniem tej rurki. Dzięki. Nadal jednak mam problem z jej wyjęciem. mógłbym wyszarpać na siłę ponieważ stary Termostat i tak jest do kitu ale zastanawiam się nad tym kolektorem ponieważ nie chciałem go ruszać. Jak uważasz czy dam radę bez ruszania kolektora? Nie przyglądałem się jak się luzuje ten kolektor. A co z odpowietrzeniem po tej całej operacji.

Opublikowano

Bez zsuniecia kolektora będziesz mial problem z włożeniem . Ja to wyjalem normalnie tak jak kolektor siedział ale problem bym z włożeniem. Jak zsuniesz kolektor robi się tam wmiare miejsca i nie ma problemu . Żeby to wyjac to musisz ta śrubę odkręcić na klucz 10 i to podważyć . Kolektor musisz rozczepic tylko na tych 4 gumach co łączy się z silnikiem . Tam są jeszcze dwie śruby które trzeba odkręcić i wtedy zsuwasz ten kolektor nic nie odlaczasz tylko te gumowe polaczenie

A co do odpowietrzenia to ci nie powiem bo już nie pamiętam wiem tyle ze jak będziesz odpowietrzal nagrzewnice to musisz zbiorniczek unieść żeby był wyżej niż nagrzewnica. Najlepiej znajdź sobie manual i tam będziesz miał opisane jak ospowietrzyc

Opublikowano
  • Autor

Bez zsuniecia kolektora będziesz mial problem z włożeniem . Ja to wyjalem normalnie tak jak kolektor siedział ale problem bym z włożeniem. Jak zsuniesz kolektor robi się tam wmiare miejsca i nie ma problemu . Żeby to wyjac to musisz ta śrubę odkręcić na klucz 10 i to podważyć . Kolektor musisz rozczepic tylko na tych 4 gumach co łączy się z silnikiem . Tam są jeszcze dwie śruby które trzeba odkręcić i wtedy zsuwasz ten kolektor nic nie odlaczasz tylko te gumowe polaczenie

A co do odpowietrzenia to ci nie powiem bo już nie pamiętam wiem tyle ze jak będziesz odpowietrzal nagrzewnice to musisz zbiorniczek unieść żeby był wyżej niż nagrzewnica. Najlepiej znajdź sobie manual i tam będziesz miał opisane jak ospowietrzyc

A co nagrzewnica może mi się również zapowietrzyć ? Uniesienie kolektora pomogło. teraz jadę po oring. Zastanawiam się jak się zapina te obejmy na gumach od kolektora bo rozpinanie było banalne. Dzięki

Opublikowano

Te obejmy kup sobie na śrubę . Ja orginalne wywaliłem i dałem te na śruby i gitara. Tak nagrzewnica tez ci. Się zapowietrzy

Opublikowano
  • Autor

Te obejmy kup sobie na śrubę . Ja orginalne wywaliłem i dałem te na śruby i gitara. Tak nagrzewnica tez ci. Się zapowietrzy

:banan: Udało mi się wszystko działa, nagrzewnica również ale wydaje mi się że mogła by grzać mocniej. Może nie jest do końca odpowietrzona. A ty za pierwszym razem ją odpowietrzyłeś? Jak chodzi o te obejmy na kolektorze to miałem takie specjalne szczypce, gięte z okrągłymi końcówkami w domu więc użyłem tych orginalnych obejm. ogólnie dzięki za porady bardzo mi się przydały.

Opublikowano

Tak raz tylko odpowietrzylem . Resztę powietrza juz sama sobie wygna

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.