Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wyciek oleju a4 b5 1998r

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć! Mam taki mały nie mały problem. Z tyłu silnika z prawej głowicy patrząc z środka auta wycieka mi olej. Nie mogę dokładnie zlokalizować skąd się sączy. Leci dość poważnie bo zachlapany jest nawet wydech. Czytałem coś o zaślepce wałka w głowicy. Czy jeśli chciałbym wymienić tą zaślepkę to rozumiem problemów nie będzie (podobno kupować w ASO bo w sklepach zaraz ciekną). A obok zaślepki to jest napinacz? Czy jakiś czujnik? Bo tam chyba też jest uszczelka? Dodam zdjęcie podglądowe skąd mniej więcej leci mi ta oliwa. Dodam, że uszczelki pod deklami były wymieniane w marcu tego roku.

xSNbmW5.jpg

Opublikowano

raczej wyciek z brok'u (korki) zaślepki wałka rozrządu


tak jest tam obok uszczelka pod nastawnik wałka rozrządu


foto: http://www.sklep.gawex.com.pl/img/p/224-1417-thickbox.jpg



polecam graty elring / swag


Opublikowano
  • Autor

A jeśli leciało by też z uszczelki nastawnika to trzeba rozpinać rozrząd do wymiany tej uszczelki? I czy może posiadasz numer katalogowy tej zaślepki, bo zamówiłbym w ASO.

Opublikowano

chyba nie trzeba rozpinać rozrządu.podobno wystarczy lekko unieść nastawnik i wsunąć uszczelkę.a tą zaślepką też potrafi lecieć.ostatnio u siebie wymieniałem.kupiłem febi.na razie jest ok.a nr taki 078103113E

Opublikowano
  • Autor

Dzięki ! Muszę zamówić bo leci coraz bardziej :( A wymieniałeś z dwóch stron? Bo na lewej głowicy mam sucho.

Opublikowano

u mnie ta zaślepka jest tylko z jednej strony.z drugiej jest czujnik halla i tam jest sucho

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Cześć! Wymieniłem zaślepkę w głowicy. Kupiłem oryginalną w aso i dałem troszkę Dirko na brzeg i wsunąłem. Myślę, że pomoże.

A w razie czego, ma ktoś numer uszczelki co przychodzi pod ten nastawnik?

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

odgrzeje troche kotlet...
te zaslepki są jakos specjalnie orientowane (maja chyba takie 3 wpusty) ?
jaka jest ich pozycja po prawidłowym montażu? mają się na równo zejsc z powierzchnia bloku silnika czy mogą troche wystwac?



 

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Jak się nie mylę to minimalnie wystaje, nie za dużo. Dopychałem do końca ile się dało. Dobrze sprawdź z czego ci leci olej bo myślałem, że z zaślepek a jednak leci spod nastawników łańcuchów ale jakoś nie mam okazji się za to zabrać :)

Edytowane przez Grzenio95

Opublikowano

nic nie trzeba zdejmować ;-) 
srubokręt i wydłubać starą *nabić bo jest matalowa (gumowana) nową delikatnie posmarowac olejem i wcisnąc 

 

tyle roboty na 10 min 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Dołączę się do tematu.
Również mam cieknący problem, w moim przypadku leci z pokrywy lewej na wydech. 

Druga chwilowo spokój. Czy przy wymianie uszczelki dobrze kupić wraz z blaszkami przy napinaczu? 

Słyszałem że to w tym miejscu wpierw puszcza.

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Tylko napinacz trzeba odkręcić i troszkę podnieś. Tam jest uszczelka i taki pół księżyc. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.