Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pali Kabel od przekażnika (Pomocy !)


Fela

Rekomendowane odpowiedzi

WItam ostatnio na postoju gdy auto bylo odpalone, zaczeło smierdziej palonymi kablami i nagle auto zgasło i nie chciało odpalić.

Wyleciało troche dymu z pod kierownicy wiec tam zacząłem szukać .. co sie okazło.. przepalił sie kadel odpowiadajcy nie wiem dokladnie za co ..

auto nie chialo odpalić,silnik dmuchawy nawiewu nie działał, a także wycieraczki itp .. więc przystapilem do naprawy odciąłem kabel w miejscu gdzie byl przepalony i wlutowałem nowy ,az do samego pinu od wtyczki ..

Myslalem ze jest wszystko ok bo auto bez problemu odpalało i wszystko dzialało poprawnie... ale dziś niestety sie przekonalem ze nie wszystko. Przy dość sporej prędkośći w zakrecie auto mi zgasło i te same objawy co wcześniej musialem na poboczu rozkrecac auto i prowizorycznie polączyć ponownie przepalony kabel zeby dojechac do domu

Wywnioskowałem ze gdy wlacze podgrzewanie tylnej szyby tak wlasnie sie dzieje,, nie wiem dlaczego prosze was o pomoc bo boje sie ze nastepnym razem sp0ali sie wiecej niz tylko jeden kabelek ponizej daje fotke.

849c3421e5958eb0med.jpg


Może napisałem posta wyzej troche nie jasno wiec zrobiłem wizualizacje kabla który mi przepala (mistrz Painta :D )

ddd5bbf36c703781med.jpg

Edytowane przez Fela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trzeba dokładnie wiedzieć jaki to kolor kabla i w jakiej wtyczce jest. Kabel do ogrzewania tylnej szyby powinien być białego koloru i gruby. Przekaźnik 229 jest chyba od wycieraczek i spryskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trzeba dokładnie wiedzieć jaki to kolor kabla i w jakiej wtyczce jest. Kabel do ogrzewania tylnej szyby powinien być białego koloru i gruby. Przekaźnik 229 jest chyba od wycieraczek i spryskiwacza.dokladnie

tak on jest on jest od wycieraczek ,ale gdy on sie przepali tak jak pisalem wyzej nie dziala praktycznie nic łącznie z silnikiem i nie wiem co jest grane zauwazylem ze wycieraczki zaczęły wolniej chodzić praktycznie nie ma róznicy miedzy 2 a 3 stopniem predkosci

e6db53a2c9f6f2damed.jpg

777205a6e1ee8f4dmed.jpg

POmocy panowie od czego jest kabel który wchodzi w ten pin chiałbym wiedzieć od czego szukac .. :(

Edytowane przez Fela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz do elektryka bo następnym razem możesz zostać bez samochodu

tak wiem i rozumie to dlatego narazie chciałbym samemu zlokalizować przyczynę i ją usunąć .. jesli nie dam rady bede zmuszony oddać do elektryka auto .. a swojej kobiety nie lubie dawać w łapy innym facetom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienki czarny kabel może iść od stacyjki (15) do przekaźnika pompy paliwa, ale nawiew i wycieraczki powinny działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio brakło mi Paliwa .. jest mozliwość ze pompa robi zwarcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...