Jump to content

badyl666

Pasjonat
 • Content Count

  283
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

2

About badyl666

Informacje

 • First name
  Bogdan
 • Location
  Humniska

Car

 • Car model
  A4 B5
 • Car body
  Avant
 • Year of production
  1998
 • Engine
  1.9 TDI
 • Engine code
  AFN
 • Drive
  FWD
 • Gearbox
  Manual
 • Fuel
  ON

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Masz rozpiskę pinów licznika do 97 roku. licznik do 97.pdf
 2. Witam. Mam opis ale po niemiecku. Wyświetlacz temperatury a4.pdf
 3. Witam. Świece załączają się poniżej 6 stopni. Testuj na odłączonej wtyczce czujnika temperatury. Błąd przekaźnika świec żarowych oznacza że ECU nie widzi cewki przekaźnika. Kabel z ECU wychodzi czerwono-niebieski (zacisk 42) i jest to sterowanie minusem a drugi koniec cewki 15 (+ po stacyjce).
 4. Witam. Szukaj dwuprzewodowego. Gdzie zasilanie i pomiar jest z tego samego źródła. https://allegro.pl/oferta/woltomierz-voltomierz-samochodowy-30v-czerwony-fv-7244651977
 5. To może tak jak pisałem że masz źle dobrany napęd wycieraczki. Przeczytaj 30 post: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1255707.html
 6. Ja nie rozumiem teraz co działa a co nie. Tak masz sprawdzać żarówką czy jest napięcie. Najważniejsze jest czerwone.
 7. Nie mam wtyczki przed sobą i nie wiem skąd te cyferki (myślałem że po kolei jak w poście na elektroda.pl). Ważne są kolory kabli. Sprawdzamy żarówką bo jak jest słaby styk to miernik pokaże napięcie a żarówka się nie zaświeci.
 8. Czy twoje numery oznaczają: Masz cztery przewody do silniczka ; 1. brazowy - masa 2. niebieski lila - plus w momencie spryskiwania 3. czarno zołty -plus po zapłonie bezp.27 4. zielono zołty - plus z wyłacznika Czyli na kablu czarno-żółtym brak napięcia? Pod gumową osłoną na łączeniu klapy z karoserią sprawdź czy nie jest złamany. W bagażniku po lewej stronie masz złącze 8-stykowe czarne sprawdź kabel czy świeci żarówka po stacyjce. Koło nogi kierowcy masz złącze 10-stykowe białe ten sam kolor kabla w obu złączach.
 9. Witam. W poście poniżej masz opisane kable i po czym działają. Sprawdź czy masa na pewno dochodzi do zacisku (najlepiej żarówką 20W). Jeden koniec żarówki do masy i po kolei sprawdzaj czy są wszystkie sygnały. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1263064.html
 10. Witam. Jeżeli dobrze cię rozumiem to wymieniłeś cały napęd wycieraczki? Na jaki? Jeżeli na poliftowy, to o ile dobrze pamiętam ma inne wyprowadzenia zacisków. Mogę się mylić ale ktoś opisywał taki problem.
 11. Sprawdź gdzie idą kable od centralki Noxon : żółto-czarny i biało-czarny.
 12. Witam. A jakie cyferki ma kolega napisane na pompce. Mamy zgadywać? Tu zobaczysz co ma twoja pompka: https://www.digakom.de/dotcom/katalog.php?TYP_SORT=A&KAT_SORT=A4
 13. U mnie z kluczyka nie migają kierunki. Moja pompka ma kodowanie 00000. Tak jak pisałem wyżej nie mam pewności czy da się kodować w tym roczniku. W twoim przypadku jeżeli nie uda ci się dopisać tych pilotów (z instrukcją w ręce) to kupujesz nowy zestaw Noxon t3 za 69zł podpinasz i masz 2 działające piloty. Powodzenia.
 14. Witam. CB radio ma swój wyłącznik i najlepiej żeby można było też rozmawiać na postoju. Kamerę zasiliłem po stacyjce przy prawej nodze pasażera z kabla od alarmu (o ile dobrze pamiętam) kolor czarno-niebieski i jest w złączach 15-stykowych czarnym i brązowym. Musisz sprawdzić. Kabel do kamery mini USB schowałem pod listwą przy szybie i koło osłony przeciw słonecznej. Powodzenia.
 15. Witam. Mam ten sam rocznik i chociaż nigdy nie próbowałem to mam wrażenie że tam się nic nie da zakodować. Mam pilota dokładanego i kierunkami on mruga. Podam ci kody to zweryfikujesz czy się mylę: Zentralverriegelung / Central Locking/Comfort System / Centralny zamek Steuergerät Codierung STG 35 (Zentralverriegelung) auswählen STG Codierung -> Funktion 07 +000001 - Heckklappe öffnen (Schliesszylinder Heck) (ab MJ 2001) / Open rear flap (lockcylinders tail) / otwieranie kufra z pilota +000002 - Quittierung DWA-Blinken / Acknowledgement DWA flashing +000004 - SZV - selektive Zentralverriegelung / SPS - selective zentralverriegelung / selektywny centralny zamek ??? - po jednym wcisnieciu otwarcia centralnego otwiera tylko drzwi kierowcy, po drugim reszte drzwi - selektywny centralny zamek +000008 - Diebstahlwarnanlage (DWA) aktivieren / DWA - Activation of the DWA / aktywacja alarmu (jeśli jest zamontowany) +000032 - ZV über 15 km/h verriegeln / Auto-LOCK/UNLOCK (bolting device starting from 15 km/h) / zamykanie zamków po przekroczeniu 15 km/h (otwarcie po wyjęciu kluczyka ze stacyjnki) +000064 - Komfortfunktion über Funk / Comfort function over radio / zamykanie i otwieranie szyb/szybra pilotem +000256 - Heckklappenlogik +000512 - Funk-Quittierung schliessen (1x Blinken) / Close radio acknowledgement (1x flashing) / potwierdzenie zamknięcia centralnego zamka błyskiem kierunków +002048 - Tür-/Fensterheberlogik (USA) (ab MJ 2001) / Door/window lifter logic (the USA) / trochę skomplikowana funkcja, ale mniej więcej polega na tym, że jak wyłączysz zapłon to przez kilkanaście sek możesz otwierać/zamykać okna a potem już nie oraz między innymi myk polegający na tym, że po wyłączeniu zapłonu nie działa otwieranie/zamykanie okien jednym klikiem (bez trzymania przycisku) +004096 - Funk-Quittierung öffnen (2x Blinken) / Open radio acknowledgement (2x flashing) / potwierdzenie otwarcia centralnego zamka błyskiem kierunków +008192 - Funkfernbedienung aktivieren Nie wiem czemu ale w liście nie znalazły się kody: +000016 - Heckentriegelung über 5 km/h gesperrt / Tail unblocking over 5 km/h closed / zamykanie kufra powyżej 5km/h +000128 - Rechtslenker / Right steering wheel / kierownica po prawej stronie +001024 - Quittierung schliessen (DWA-Hupen) / Close acknowledgement (DWA horns) / zamykanie centrala potwierdzone wyciem syrenki (jeśli mamy firmowy alarm) DWA - to fabryczny alarm Długa praca pompki to nieszczelność układu albo rozpadające się grafity w pompce.
×
×
 • Create New...