Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie na niskich obrotach, instalacja holenderska


dżony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj w moim audi wystąpil następujący problem. Przy jeździe na gazie(nie odrazu po przejechaniu około 3km już po przełączeniu na gaz) przy jeździe (najbardziej czuc na 2gim biegu) na niskich obrotach strasznie szarpie po daniu gazu w podłoge szarpie i z chwilowym opóznieniu się wkręca i na wyższych obrotach nie jest to tak wyczuwalne. Głównie czuć to na 1,2,3 i troche na 4 biegu ale nie tak mocno jak na poprzednich. Czasami miga też check engine, ponadto swieci cały czas, nie sprawdzałem jeszcze od czego świeci juz od jakiegos czasu(jak kupiłem auto sprzedawca mówił ze przy aucie z gazem to normalne). Czego może być to wina ? Złej jakości gazu ? Właściwie dopiero 2gi raz go tankowałem i na pierwszym było bez problemu, może delikatne szarpnięcie ale nie przeszkadzające, może jakieś filtry? Czytałem podobny temat ale właściwie nic sie nie dowiedziałem.

Gaz to holenderska sekwencja g3, nie wiem dokładnie nawet jaka to firma, wskażnik neecam tyle wiem, reszte nie bardzo wiem gdzie sprawdzić. Poprzedni sprzedawca twierdzi że wymieniał świece około 3 msc temu. Proszę o jakieś sugestie. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiam post, zle przeczytalem. Sprawdz mimo wszystko swiece i przewody, mozliwe jest ze masz zle dawkowanie gazu, wspominal kiedy byla regulacja?

Edytowane przez Riven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic nie mówił na temat regulacji jedyne co to robił homologacje butli jakies tam papiery do niej itd. Podejrzewam że nic nie regulował bo auto dopiero od sierpnia jest w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic nie mówił na temat regulacji jedyne co to robił homologacje butli jakies tam papiery do niej itd. Podejrzewam że nic nie regulował bo auto dopiero od sierpnia jest w Polsce.

Na pierwszy ogien sprawdzilbym elektryke zaplonowa i podjechal gdzies na regulacje, a spalanie w normie? dlugo jest gaz w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie spalanie pokazuje mi 13.6 chwilowe chyba w miare, na tempomacie na 4 około 70km/h pokazuje 9-10l. NIe mam pojęcia ile gaz jest w aucie, sam sprzedający tego nie wiedział(albo zataił)

Jutro jeszcze postaram się sprawdzić jakie błędy powywalało.

Edytowane przez dżony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem dzis wskazania błędów pokazlao mi błedy: P0171, P0172, P1176. Nie wiem czy są zwiazane z gazem ? Jezeli ktos wie co one oznaczaja prosil bym o wypowiedź. Co dziwne dzis po przejażdce (okolo15km) nie bylo taliwgo szarpania. Jedyne co to pierwszy raz zdarzylo mi sie ze zgasl samochod mi na gazie. Odpalilem na cieplym i jak sie przelaczyl to spadał z obrotów i gasł. Raz nawet wczasie w miare wolnej jazdy mi zgasł.

Edit. Jak dodam gazu po przelaczeniu to nie gaśnie. Gasnie tylko jak gazu nie dodam ale tez nie zawsze.

Edytowane przez dżony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnotowano uboga i bogatą mieszankę,bład sondy lambda.Bez podpięcia kompa trudno powiedzieć,a z holendrem wcale o to łatwo nie będzie.

Umieraja wtryski albo reduktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że mam 2gie auto na gaz. Co prawda to stara astra i stara generacja instalacji, ale po zatankowaniu gazu na tej samej stacji tez zaczelo dzis szarpac. Jezeli byly by to wtryski lub reduktor to jaki koszt mniej wiecej wymiany tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam raczej za to sie nie bede brał. Narszie postaram sie wyjezdzic gaz ktory mam i zatsnkowac na lepszej stacji. A do gazownila pojade po nowym roku juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...