Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFY] Silnik kuleje


gacekczechy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem z silnikiem 1.8.Kuleje na wolnych obrotach od 0 do 900obr.Ale tylko pare sekund.Pozniej jest dobrze.Moc jest, może za dużo pali.Komp pokazuje bledy:PRZEPŁYWOMIERZ-wymieniony,błąd sie nie kasuje,bez rezultatu.SONDA LAMB-wymieniona,błąd zgasł,bez rezultatu.CZUJNIK POŁ. WAŁU KORB-wymieniony,bład sie nie kasuje,bez rez.CZUJNIK WEGLA AKTYWNEGO-nie wymieniony,ELEKTROZAWÓR POWIETRZA DOLOTOWEGO-niewymieniony.Poza tym pokazuje jeszcze pare innych błedów ale daja sie wykasowac,po jakims czasie znowu wyskakują.Nie chce wszystkiego wymieniac bo to chyba bez sensu.Jak ktos ma jakies pomysly to opisze dokladniej co pokazuje VAG.Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze ale chyba by nawalal caly czas. a on po odpaleniu(lub dodaniu gazu) zakuleje pare razy i sie uspokaja.a i przy odpalaniu musze dodac gazu.No i co z tymi błedami.Przy normalnej jezdzie nic go nie boli[br]Dopisany: 29 Grudzień 2008, 20:40_________________________________________________A i jeszcze mialbym prosbe do jakiegos łebskiego harrego co by mi podsunol parametry jakie powinien miec np przeplywomierz itd.Mam VAG OBD2(ucze sie).I powiedzcie mi ile ta lajza powinna wsysnąc powiedzmy przy spokojnej jezdzie(jezdze 3\4 trasa,1\4 male miasteczko) bo niedawno nabylem i sie przerazilem(za 100zł-200km)po wymianie czujnika temp.jest troche lepiej(nadal sprawdzam)[br]Dopisany: 29 Grudzień 2008, 21:44_________________________________________________SILNIK ADR 1.8 125KM[br]Dopisany: 30 Grudzień 2008, 10:40_________________________________________________NOWE WIADOMOSCI.Odlączylem kostki z przeplywomierza,zaworu wegla aktywnego i jakies dwie kostki z kolektora ssącego.Auto po tym zabiegu CHODZI IDENTYCZNIE JAK PRZED ZABIEGIEMczyli jak opisalem wyżej.Moze on chodzi w jakims stanie awaryjnym :confused4: jesli to mozliwe to jak go ztego stanu na ziemie sprowadzic.Po kasacji bledow -bledow nie ma,po odczycie ponownym -bledow nie ma,po odpalenu i zgaszeniu pojawia sie to co pisalem 4 bledy-przeplywka,zawor wegla aktywnego.czujnik powietrza dolotowego,czujnik polozenia walu korbowego :shocked:POMOCY :wallbash:[br]Dopisany: 30 Grudzień 2008, 16:24_________________________________________________Dzisiaj zamienilem zawor wegla aktywnego-nic sie nie zmienilo.Ale przypadkowo zarwallem wezyk od podcisnienia w okolicy przpustnicy i jaj reka odjął.Teraz przynajmniej wiem,ze to cos z podcisnieniem.A co powoduje e bledy nie mam pojecia

:confused4:[br]Dopisany: 03 Styczeń 2009, 13:34_________________________________________________... bledy wyskakuja dalej ale silnik nie kuleje(z zerwanym wezykiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...