Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik CJCB


Eryk CJCB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeszukuje formu w poszukiwaniu informacji o silniku CJCB 136KM, znalazlem tylko:

- produkcja na Benelux

- nizsza emisja spalin

- nietypowy EGR, trudny do serwisu

Trochę mam obaw ze trafiłem na jakiś ECO wynalazek, z którym mogą być kłopoty.

Proszę wszystkich o wrzucenie więcej informacji na temat tego silnika, na co trzeba zwrócić uwagę, czym różni się vs klasyczne 143 KM ?

Z góry dziękuję za wsparcie.

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niższa emisja spalin na pewno względem wersji 143km. Na pewno ma mapę zmienioną i tym bym się nie przejmował, a EGR zawsze można zaślepić i softem wyłączyć więc o to bym się nie martwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w czym polega problem z serwisowaniem EGR z CJCB, bo miałem się właśnie zabierać za profilaktyczne jego czyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na czym polega różnica ale może być jakiś szczegół w działaniu zaworu , który może sprawiać problem przy ewentualnej wymianie. U mnie wysiadł EGR i na wymianę wszedł Pierburg. Tegoż Pierburga szlag trafił jeszcze tego samego dnia co odebrałem samochód. Wróciłem do domu 50km w trybie awaryjnym z choinką na desce rozdzielczej. Potem się okazało, że ten EGR zrobił zwarcie na linii 5V i ECU dostawał błędy od... czujnika położenia wału. Po wymianie na Valeo działa od prawie roku jak należy.

Może to być kwestia pechowego Pierburga ale może też wynikać z drobnych różnic konstrukcyjnych (?). najszybszą odpowiedź dostarczy analiza w etce moim zdaniem... czy do CJCB jest coś dedykowanego czy wszystko tak samo jak w innych wersjach silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...