Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kluczyk otwiera jedynie drzwi kierowcy uruchamiając alarm


suwalczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od wczoraj zmagam się z problemem natury zamka centralnego w A4 B5 Avant z 1999 roku, ale po przekopaniu całego forum, nie udało mi się znaleźć takiego samego problemu a tym samym rozwiązania mojego problemu.

Mianowicie, po wymianie baterii w pilocie auto nie reaguje na próbę otwarcia go z pilota. Po otwarciu drzwi kierowcy z zamka, bolec podnosi się jedynie u kierowcy, w pozostałych pozostają schowane czyniąc drzwi nadal zamkniętymi a syrena wraz z awaryjnymi zaczynają dyskotekę. Jedyny plus tej sytuacji to fakt iż po upływie kilku minut wszystko cichnie i można spokojnie ruszyć w drogę. Dioda przy zamku w drzwiach kierowcy mrugała cały czas.

Byłem u fachowca z tym myśląc iż jest to problem w rozkodowanym kluczyku, jednak po jego oględzinach dostałem informację, że jest to sprawka wadliwego czujnika zamka w drzwiach kierowcy albo przerwania któregoś z przewodów, tyle dostałem on niego informacji niestety bo tłok poświąteczny i jedynie wyłączył mi alarm by nie jazgotał za każdym razem gdy ktoś otworzy drzwi w aucie.

Próbowałem dzisiaj sprawdzić czy któryś z przewodów od zamka w drzwiach nie został przerwany ale z marnym skutkiem więc ruszyłem na poszukiwania pomocy w internecie :)

Niestety moje Audi ma jeszcze problem z zamkiem w klapie bagażnika i kluczykiem który wchodzi tylko do połowy, jak znalazłem na forum, bardzo popularny problem ;) Klapy również nie udało mi się otworzyć. Znalazłem przewody powietrzne pod kanapą i zgodnie z opisaną metodą na forum, rozłączyłem je i z przewodu idącego w do bagażnika ciągnąłem powietrze, lecz nie przyniosło to żądanego rezultatu.

Zatem zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc czy dobrą radę :)

Czy faktycznie czujnik znajduje się w drzwiach jak mówił mi to mechanik czy mam go szukać przy centralnym zamku? Które przewody w drzwiach są od zamka i mogłyby być przerwane (znalazłem jedynie te zasilające diodę od zamka)? Co mogę zrobić by otworzyć bagażnik oprócz rozwiercania blachy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...