Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż silniczka do reflektora


kokos1234567890

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z powodów popełnienia przeze mnie błędów i dla wiedzy innych postanowiłem opisać co i jak. Postanowiłem zamontować silniczki firmy valeo zakupione na aukcji w moich lampach też firmy valeo. Dodam że mam w aucie już zamontowane wszystkie kabelki i pokrętło.

Na początku trzeba wymontować lampy. Ja mam auto przed liftowe i do odkręcenia miałem tylko 2 górne śruby. Później trzeba pchnąć lampę w bok żeby wysunął się bolec, który jest pod lampą. Następnie wyciągamy lampy do przodu i odpinamy kabelki.

Po otwarciu klapki z tyłu lampy w dolnym prawym rogu w prawej lampie, lewym w lewej lampie jest zaślepka regulacji. Musimy ją odkręcić, ale i tak jeszcze nie wyjdzie ( ja myślałem inaczej i wyrywając na siłę ułamałem kawałek mocowania silniczka). Żeby było łatwiej trzeba przykręcić na maxa regulację lampy która jest w górnym rogu lampy, tak żeby wkład lampy był jak najbliżej tyłu lampy, jak najdalej od klosza. Potem przyciągamy do siebie dół wkładu tak żeby zaślepka regulacji wysunęła się jak najbardziej. Następnie jej końcówkę przycisnąć jak najbardziej do dołu, do podstawy lampy. Dodam że ja ustawiłem sobie lampę kloszem do góry, żeby wkład był jak najniżej i żeby zaślepka jak najdalej wyszła, bo wtedy można ją łatwiej z mocowania wyciągnąć. Jak się udało to już połowa roboty za nami

To można się brać za silniczek. Proponuję od razu podłączyć kabelek bo po zamontowaniu raczej będzie za ciasno. Jak zajżycie do środka na połączenie regulacji z silniczkiem to można zobaczyć jak jest to zakończone. I teraz robimy na odwrót jak z zaślepką najpierw zaczepiamy zakończenie silniczka o końcówkę w lampie. silniczek trzeba włożyć pod kątem 45 stopni w uchwyt, docisnąć mocno i przekręcić do dołu. Dodam że wkład cały czas musi być dociągnięty jak najbliżej żeby można było zahaczyć silniczek i go zamontować.

Z pierwszą lampą męczyłem się i męczyłem i efekt jest taki że czekam aż wyschnie klej Drugą zrobiłem w 15 min jak już wiedziałem co i jak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:OMG: Jak dla mnie to montaż silniczka jest bezproblemowy.

A z tego dłuuugiego opisu ja niewiele zrozumiałem. Może jakies foto jak to zrobić ??

Głównie chodzi żeby wyjąć kulke z uchwytu w kształcie U :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również nie wiele z tego opisu rozumiałem dopóki sam się za to nie zabrałem , po zdemontowaniu lamp kilkukrotnie przymierzyłem silniczek w środku i po chwili ładnie zaskoczył bez większego wysiłku , więcej czasu zajęło mi montowanie i demontowanie lamp niż wstawianie silniczka , na koniec niewielka regulacja śrubami ustawienia lamp i zasłużone pivko po intensywnej pracy :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wystarczy tylko ustawic silniczek w polozeniu maxymalnie wychylonym i prblemu nie ma zadnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...