Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Rozrusznik czy akumulator ?


Zygi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od czasu kiedy zaczęły się pierwsze mrozy mam problem z?-no i właśnie nie wiem czy z akumulatorem czy rozrusznikiem.Przy starcie auta z po dłuższym postoju rozrusznik wydaje dziwny dźwięk tak jakby się przycierał,ale po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu jest ok!Auto pali od kopa,ale za każdym razem z rana gdy rozrusznik wyda ten dźwięk jest 3-krotny dźwięk i mruga kontrolka z wykrzyknikiem.Pomierzyłem napięcie akumulatora,które w stanie spoczynku po 24 godz.wynosi 12,3v,w momencie włączenia zapłonu i podgrzewaniu świec 11,5v,a w czasie rozruchu 9,5v.Czy to są dobre parametry czy akumulator do zmiany,czy może rozrusznik się przyciera. :myśli:

Proszę o pomoc bo nie chcę zmieniać akumulatora,a później się okaże,że to rozrusznik!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ma lat akumulator,to że ma wolty o niczym nie świadczy może mieć już słaby amperaż rozruchowy i na zimny niedomaga a zresztą kontrolka nawet sygnalizuje i wydaje dźwięk to znaczy że coś nie tak z akumulatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lat ma akumulator to nie wiem bo nie ma żadnej informacji na nim,ale pierwszej świeżości to on nie jest.A jak rozrusznik będzie miał luz to też może być tak,że akumulator ma ciężko i wtedy pojawia się ten sygnał czy to tylko i wyłącznie wina akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma duże luzy na tulejkach to też będzie blokować duży pobór mocy i może sygnalizować.Jak nie chcesz wchodzić w koszta to pożycz od kogoś akumulator i będziesz pewien czy rozrusznik czy aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...