Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z alarmem - przy otwieraniu drzwi otwiera się bagażnik


Drakulin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) mam mały problem z zamontowaniem alarmu. Mianowice jak otwieram samochód to otwiera mi też bagażnik. A jak otwiera u mnie bagażnik to delikatnie go unosi wiec jak bym chciał szybko otworzyć i zamknąć samochód z pilota to bagażnik zostaje otwarty :( Następne moje pytanie dotyczy centralnego zamka mianowice podłączyłem według instrukcji z forum ale u mnie są inne kolory kabelków :( i sie tak zastanawiałem czy ktoś mógłby mi napisać dokładna lokalizacje i kolory kabelków do domykania szyb, migaczy i włącznika drzwiowego???? otwieranie i zamykanie podłączyłem do takiej fioletowej kostki do przewodów popielato białego i czerwono niebieskiego bodajże. Był bym wdzięczny jak ktoś by mógł pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest nie możliwe. Słuchajcie podepnijcie się do kabli które idą z zamka kierowcy, tego zewnętrznego gdzie się kluczyk wkłada.

Przecież jak otwieracie manualnie z kluczyka to bagażnik się Wam nie otwiera. Więc jakim cudem po wpięciu się w te kable Wam się otwiera?? Musicie włączać się w układ który rozbraja całe auto, a to nie o to chodzi. Poprostu włączacie się w nie te kable.

Już tak dla całkowitej pewności zobaczcie jakie syganły wysyłane są z zamka (otwieranego kluczykiem od strony kierowcy) do modułu komfortu i taki sam sygnał załączcie z zakupionej centralki. Nie sugerujcie się instrukcją alarmu bo to jest uniwersalna instrukcja. Według jakiego schematu podłączacie?? Powinniście podać sygnał dla układu elektronicznego a nie pneumatycznego w miejsce gdzie jest krańcówka od zamykania i otwierania drzwi (sterowany plusem, ale nie jestem pewien, bo co auto to inaczej). Zamykanie szyb będzie się odbywało w takim przypadku poprzez dłuższe naciśnięcie przycisku na pilocie (lub jeżeli centralka posiada taką opcję to wydłużenie podawania sygnału na zamknięcie). Ja wolę pierwszą wersję, bo w lecie zamykam auto ale szyby często zostawiam otwarte, więc wolę nimi ręcznie sterować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) mam mały problem z zamontowaniem alarmu. Mianowice jak otwieram samochód to otwiera mi też bagażnik. A jak otwiera u mnie bagażnik to delikatnie go unosi wiec jak bym chciał szybko otworzyć i zamknąć samochód z pilota to bagażnik zostaje otwarty :( Następne moje pytanie dotyczy centralnego zamka mianowice podłączyłem według instrukcji z forum ale u mnie są inne kolory kabelków :( i sie tak zastanawiałem czy ktoś mógłby mi napisać dokładna lokalizacje i kolory kabelków do domykania szyb, migaczy i włącznika drzwiowego???? otwieranie i zamykanie podłączyłem do takiej fioletowej kostki do przewodów popielato białego i czerwono niebieskiego bodajże. Był bym wdzięczny jak ktoś by mógł pomoc.

Jeżeli chodzi o domykanie szyb to już chyba jasne (podanie dłuższego sygnału zamyka szyby)

Jeśli chodzi o kierunki to pamiętaj że na tych kablach musisz mieć bezpiecznik, bo jak Ci zbiją kierunek i zrobią zwarcie to centralkę szlag trafia. Ja zazwyczaj włączam się pod światełka awaryjne, nie wiem jak jest w 99r ale w 97 przekaźnik jest zintegrowany z przy6ciskiem od awaryjnych

Włącznik drzwiowy, tutaj może być problem, kable są w słupku przy nodze kierowcy (zobacz warsztat - montaż centralnego zamka), jednak spotkałem się że nie można podłączyć tych drzwi, ponieważ są tam różne napięcia i ja osobiście nie mam pojęcia skąd one się biorą, wrzucenie diody też nic nie daje. Po włączeniu się w odpowiednie kable alarm widzi całyczas otwarte drzwi, a jak się nie podłączy to widzi całyczas zamknięte. Ja rozwiązałem to w ten sposób, że zamontowałem sobie przycisk symujujący otwarczie drzwi (robi zwarcie do masy). Jak wsiadam mam 30 sekund na jego wciśnięcie, bo inaczej alarm się zazbroi. Oczywiście gdzieś go ukrywamy.[br]Dopisany: 16 Kwiecień 2009, 11:46_________________________________________________

Hm..

Wiesz, wszystko działa jak powinno... Tylko bagażnik. Wiesz może gdzie szukać kabli z drzwi? Jaki kolor?

Pozdrawiam.

Zrób test otwórz i zamknij z kluczyka zobacz czy otwiera się bagażnik. Teraz zrób drugi test jak otwierasz przekręć kluczyk i trzymaj powinny odsunąć się szyby, to samo przy zamykaniu powinny się zamknąć. Czy otworzył się kufer podczas tych testów?? Jeżeli nie to wpiąłeś się nie w te kable.[br]Dopisany: 16 Kwiecień 2009, 11:48_________________________________________________Aha jeszcze po montażu zwaguj autko i wyczyść błędy. I sprawdź czy po otworzeniu wyskakują jakieś niemiłe niespodzianki. Może komputer coś źle widzi, trzeba zwagować i popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem test, z kluczyka zamyka i otwiera normalnie. Nie otwiera klapy, szyby odsuwa i zasuwa. Więc nie jestem w tych kablach co trzeba. Ale taki opis figuruj ei na forum i na elektrodzie, powiem więcej, już tak podłączałem ale sedana i starszego. Wszystko było ok. Tutaj tylko jakieś jaja się robią. Jeżeli ktoś wie, w jakie kable mam się wpiąć, to bardz proszę. Dodam, że centralka od sterownika ma możliwość konfiguracji wyjść (mogę sterować plusem, minusem i naprzemiennie).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w tamtej wersji nie było otwierania bagażnika z pilota. A tutaj jest. Podejrzewam że można to wyłączyć VAG-iem, ale w tym nie jestem obcykany i raczej szukałbym odpowiednich kabli niż grzegać mu w module.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Streowanie centralnym zamkiem najlepiej zlokalizować w bagażniku.

Z pompki centralnego zamka wychodzą dwa kable Biało-szare (sygnał otwarcia na jednym i zamknięcia na drógim).

Jeżeli uchyla ci się bagażnik to musiałeś się podpiąć pod kabel niebiesko-czerwony.

A co do drógiego pytania:

domykanie szyb:

czerwono-brązowy kabel na pierwszej kostce (kolor żółty) przy lewej stopie

kierunkowskazy:

kable czarno-zielony i czarno-popielaty w kostce nr 8(kolor żółty) przy lewej stopie

włącznik drzwiowy:

tu niestety nie pomogę bo sam nadal szukam :> ale jak już znajdę to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...