Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 [ARG] wyciek ze skrzyni biegów


majekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Zauważyłem w aucie wyciek ze skrzyni biegów.  Skrzynia została umyta by zlokalizować wycieki.   Dziś ją oglądałem i nadal do końca nie wiem w czym rzecz.

Z tyłu skrzyni zbiera się kropla oleju. Uszczelniacz wybieraka wydaje sie być ok, bo żadnego zacieku od niego nie widać.  Podejrzane jest inne miejsce i tu właśnie mam problem bo nie wiem co to jest. Na wysokości łapy skrzyni (od strony pasażera) znajduje się taka duża śruba, jest na niej olej. Wygląda tak jakby była nie wkręcona do końca bo widać dwa rowki gwintu.   Bardzo ciężko jest tam coś dojrzeć a wyczyścić dobrze to miejsce też ciężko.  Znalazłem zdjęcie na którym ją widać (zaznaczona na czerwono).  Na aucie od góry przysłania ją jeszcze jakaś osłona.

 

skrzynia2.png

(zdjęcie zapożyczone z internetu)

 

Mógłby mi ktoś powiedzieć co to za śruba?  Czy może być przyczyną wycieku?  Lub czy wyżej nad nią jest coś z czego może cieć olej i spływać po niej ? 

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek wlewowy jest od strony kierowcy i jest do niego normalny dostęp.  Ta śruba jest po drugiej stronie i dostęp do niej jest bardzo utrudniony (łapa skrzyni i jakaś osłona od góry) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo to chciałbym wiedzieć co to za cholerstwo. Czy tam nie ma jakiegoś uszczelnienia? I czy da się to ruszyć bez wyciągania skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...