Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z dogrzaniem


iiyama.44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój problem wygląda następująco: Po kilku kilometrach silnik osiąga 57st i na tym koniec - nie spada nie podnosi się czy stoi czy jedzie. Wskazówka na liczniku nawet nie drgnie. Temperaturę sprawdzałem na vag'u bodajże kanał 7? Ori termostat wymieniany kilka miesięcy temu. Na climatronicu kanał 49 jest non stop 0. Wina czujnika? Jeśli tak to który bo z tego co czytałem jest ich kilka

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czujnik pada ? za temperaturę wskazywaną na zegarach odpowiada czujnik 4-pinowy znajdujący się z tyłu głowicy w króćcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest procedura diagnostyki tego czujnika - w zasadzie 15 - 20 minut i wiesz co i jak. Zanim kupisz sprawdź. Jak nie znajdziesz wal śmiało.

Temp z tego czujnika na klimatroniku minimum to 30, więc jak masz 0 to masz inną wersję klimatronika. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wymieniony. Na blacie równe 90st, natomiast na climatronicu w kanale 49 przy jeździe pokazuje około 95st, po zatrzymaniu podskakuje zaraz do 100. Dodam, że na climatronicu temperatura podnosi się szybciej o mniej więcej 7st niż na liczniku. Powinienem się obawiać tych 100 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko cokolwiek powiedzieć. Moim (amatorskim) podejściem, to chyba nie powinieneś się bać skoro auto chodzi równo obroty się trzymają, kultura pracy silnika jest to znaczy że jest okej jakby się gotował słychać by było bardzo charakterystyczny głośny dźwięk ze zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzącego ;) Jeśli kupiłeś czujnik za drobne pieniądze jakiś zamiennik może fałszować trochę temperaturę ale jak auto chodzi jak na leży to myślę że jest wszystko okej. Jeśli ktoś uważaj inaczej proszę podpowiedzieć ;) zawsze dodatkowe informacje w różnych sprawach są przydatne ;) Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...