Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wypadanie zapłonów


cassagrande

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam wszystkich kolegów, od razu zaznaczam, że jestem mało oblatany w tematach mechanicznych.

Od kilku tygodni mam problem z moim A4 B8 2,0TFSI quarto z 08/2008, wersja USA, s-line. Auto kupiłem z drugiej ręki, nie znam jego przeszłości serwisowej. Zaczęło się od dziwnego gwizdania podczas pracy silnika. Auto wstawiłem do warsztatu, stwierdzono, że gwizd pochodzi ze skrzyni biegów. Do regeneracji poszedł konwektor, wymiana oleju wraz z filtrem i jakiejś aluminiowej blachy z otworami(była pęknięta). Kosztowało to ok. 3 tys.

Po kilku dniach zauważyłem, że autko pali mi ok. 20 l/100km. Badanie na VAG pokazała wypadanie zapłonów. Znajomy mechanik wymienił mi świece i sprawdził cewki. Nic to nie dało. Pojechałem do serwisu Boscha. Tam kolejne badanie pokazało, że oprócz wypadania zapłonów, sa kłopoty z jakością mieszanki. Mechanik z Boscha powiedział, że trzeba wymienić wtryski, ale nie daje 100% pewności, ze pomoże. Zanim się zdecyduję  na wydanie  kolejnych tysięcy, próbuje pytać, gdzie tylko można.

Poniżej w skanie jest wynik badania. Może któryś z kolegów coś wie w tym temacie i zechce pomóc?

kody błędów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...