Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3x3 piknięcia


Daviidooff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj po przekręceniu zapłonu usłyszałem 3 razy po 3 piknięcia. Dodam, że na fisie nie wyświetla się żaden błąd. Nie zauważyłem żadnej zmiany w pracy silnika oraz żadnych innych objawów. ABS I ESP działa (gdzieś wyczytałem, że to może być to) Ta sytuacja pojawiła się gdy dolałem oleju do silnika ale nie wiem czy to może mieć jakiś związek :) Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam :)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam gaz od dwóch tygodni. Sytuacja występuje po przekręceniu kluczyka w pozycję, w której pojawia się napis OK.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może być brzęczyk od instalacji gazowej. u mnie 3x3 szybkie piknięcia to brak gazu lub usterka instalacji gazowej.a dioda na przełączniku lpg miga szybko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pika sygnałem dźwiękowym za każdym razem, gdy przekręcam kluczyk w stacyjce na zapłon (info OK na Fisie), wówczas gdy mam przejechaną liczbę godzin na gazie odpowiadającą wymianie filtrów gazu i dokonaniu przeglądu instalacji LPG. Zatem, jak kolega powyżej wspominał, może właśnie dzwoni (pika Ci) z tego małego przełącznika LPG. Gazownik może nie ustawił okresu czasu do następnego serwisu. Może był to krótki termin, kilku godzin. Sygnał dźwiękowy jak pamiętam z przełącznika LPG generowany może być również wówczas, jeśli masz awarię instalacji. Nie wiem czy jeździsz na gazie. Nie pisałeś. Musisz więcej informacji podać. Co do tego pikania, jeśli jest to z włącznika LPG, to dźwięk pikania jest zależny również od typu sterownika gazu. Nie każdy może mieć takie funkcje informacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto chodzi normalnie na gazie, od założenia przejechałem jakieś 800km. STAG QBOX BASIC, WTRYSKI ACW02, REDUKTOR RC01.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co dalej masz do napisania. Dźwięk jest z włącznika LPG czy z trąbki? Ludzie, wypoqiadajcie się pełnymi zdaniami. Przecież za język nikt Was ciągnąc nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie wiem z czego ten dźwięk się wydobywa, jutro pojadę do gazownika i napiszę co i jak [emoji4]

EDIT:

Powodem pikania było przypomnienie o przeglądzie. Dziękuję za pomoc, pozdrawiam :)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...