Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podczas pracy świateł xenon pisk wysokich częstotliwości z głośników


Mango155

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem - podczas włączonych świateł xenon wydobywa się cichy lecz irytujący wysokiej częstotliwości pisk z głośników, nawet przy wyłączonym (wyciszonym poprzez naciśnięcie przycisku głośności) radiu. Pisk można porównać do braku sygnału starych telewizorów (końca nadawania programu w nocy). Podczas pracy na światłach dziennych led, wszystko jest w porządku. Po odpaleniu xenonu, przetwornice jakby sieją sygnał do głośników.

Co może być przyczyną? Czy to normalne? Nie zwróciłem uwagi czy było już tak od kiedy kupiłem samochód, czy dopiero po jakimś czasie...

Edytowane przez Mango155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, olinek2 napisał:

Palniki masz oryginalne? Nie kończą się już?

Palniki oryginalne, a czy się kończą... raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie było takiego dźwięku? Masz wzmacniacz dodatkowy czy podstawowe audio w aucie? Nawigacja jest? Jeśli jest to jaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, olinek2 napisał:

Wcześniej nie było takiego dźwięku? Masz wzmacniacz dodatkowy czy podstawowe audio w aucie? Nawigacja jest? Jeśli jest to jaka?

Nie sądzę, żeby wcześniej tak było. Zauważyłem to jakiś czas temu dopiero.  Tym bardziej nawet moja dziewczyna zwróciła tez na to uwagę, a wiecie jak to z kobietami... jeśli one już coś zauważą, to rzeczywiście tak jest. ;p

Wzmacniacz mam oryginalny, z nagłośnienia dołożony zestaw dwudrozny firmy Hertz w przednich drzwiach zamiast serii, nawigacja jest, system MMI 2G High.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie powalczyć z zasilaniem, albo z lampami albo ze wzmacniaczem. Gdzieś się coś po zasilaniu sieje, z przodu auta, nie po sygnałach, bo u Ciebie jest światłowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wysokie napięcie, jak dla mnie masz "przebicie" i sieje na masę, najczęściej winowajcą są przetwornice (zawilgotniały, zostały zalane, może skorodowały). Zobaczy czy jak będzie sucho będzie też siało.

Przy chińskich HID-ach często problem występuje,  filtry przeciwzakłóceniowe na zasilaniu radia (te same co do CB) rozwiązują problem.

Edytowane przez mily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mily napisał:

To jest wysokie napięcie, jak dla mnie masz "przebicie" i sieje na masę, najczęściej winowajcą są przetwornice (zawilgotniały, zostały zalane, może skorodowały). Zobaczy czy jak będzie sucho będzie też siało.

Przy chińskich HID-ach często problem występuje,  filtry przeciwzakłóceniowe na zasilaniu radia (te same co do CB) rozwiązują problem.

 Przetwornice są oryginalne wraz z oryginalnymi żarnikami. Problem pojawił się już przed zimą kiedy było jeszcze sucho.

HID-y mam w halogenach, ale to raczej bez różnicy, bo problem występuje już przy zapaleniu xenonu, a nie halogenów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że są to 10 ori letnie przetwornice, mają prawo kończyć swój żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mily napisał:

Rozumiem że są to 10 ori letnie przetwornice, mają prawo kończyć swój żywot.

Celowac bardziej w same przetwornice lamp, czy bardziej w żarniki D1S, które tam mają swoją mała przetwornice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To małe to jest zapłonnik, mówimy o o przetwornicy w lampie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, olinek2 napisał:

Trzeba będzie powalczyć z zasilaniem, albo z lampami albo ze wzmacniaczem. Gdzieś się coś po zasilaniu sieje, z przodu auta, nie po sygnałach, bo u Ciebie jest światłowód.

Tylko pytanie gdzie szukać problemu... Jak już,  to celowalbym w okolice lamp, wzmacniacz raczej nie, bo przy wyłączonych  xenonach nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu tak jak napisałem, źródłem piszczenia są przetwornice na 90%, możesz podmienić i sprawdzić 10% daję na uszkodzoną instalację w lampie, przebicie na kablu. 

Siania po karoserii normalnie byś nie zauważył, można je wykryć tylko jak masz zamontowane CB oraz w głośnikach normalnego radia. Ja na Twoim miejscu założyłbym filtr na zasilaniu radia (wzmacniacza) koszt niski a wytnie nie tylko zakłócenia z przetwornic, ale również od silników elektrycznych takich jak szyby czy wycieraczki. To że przetwornice sieją to nic nadzwyczajnego, tak jak pisałem wcześniej chińskie sieją już jak są nowe (a te się pewnie już zestarzały, ale jeszcze pochodzą więcej niż nowe chińskie), więc ja bym ich nie wymieniał, a spróbował najpierw sprawę załatwić filtrem (30-60zł)

Edytowane przez mily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł podesłać linka do takiego filtra, o którym mówisz - byłbym wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/akcesoria-i-czesci-filtry-16630?order=p

Ja zakładam najczęściej te do CB:

http://allegro.pl/filtr-przeciwzakloceniowy-abasco-5a-do-cb-radia-i6495189698.html

Do radia będziesz potrzebował trochę większej mocy (nie wiem co tam masz)

Zawartość dodana 5 minutes later

A tutaj masz o większych mocach dla sprzętu audio:

http://allegro.pl/sprzet-car-audio-kondensatory-filtry-73150?p=3

Edytowane przez mily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...