Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z Multitronic 2.5 TDI błędy 18258 P1850 18034 P1626 wyrzuca biegi


WujoKurczak

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus!
Z racji, iż posiadacie ogromną wiedzę i smykałkę którą ani ja, ani kolejni mechanicy próbujący naprawić moje autko nie zostaliśmy obdarowani, postanowiłem zwrocić sie z moim problemem właśnie tutaj.

Krótkie wprowadzenie:
Od 10 miesięcy walczyłem z Audikiem 2.5 TDI motor BDG 2005r. skrzynia MULTITRONIC. 
Palily sie kontrolki i wykazywalo bledy obrotów silnika. Zaczalem od regeneracji Pompy wtryskowej w BOSCH Service na Mazurach, zrobili pompe, ciagle to samo - autko nie mialo mocy i bledy nie znikały.  Po 10 miesiacach za namową kumpla kupilem nową pompę - ostatnia deska ratunku, naprawione!! Gdyby część wcześniej została wrzucona na stół probierczy (o czym mnie zapewniali fachowcy z BS), to od prawie roku miałbym spokój, a samochód nie stałby odłogiem.

W tak zwanym między czasie zepsuła się skrzynia - podczas jazdy bieg wyskoczył, daję gaz, obroty w górę, autko nie reaguje na pedał, zaczęła sie palić kontrolka ESP. Problem powtarzał się sporadycznie, ale główną bolączką była pompa i błędy z nią związane. 

Teraz, jak juz samochód odzyskał moc, czas na skrzynię. Po rozgrzaniu problem regularnie sie powtarza. Kontrolka ESP sie zapala, w momencie wcisniecia na pedal gazu odpowiedni bieg nagle "wyskakuje", wrzuca luz. Trzeba zatrzymac samochod, poprzelaczac D-R-N-D i wraca na chwile reakcja na pedal gazu, czasem trzeba wylaczyc i wlaczyc zaplon. 

Podlaczono Vaga, wyświetla błędy:

Związane bezpośrednio ze skrzynią i błędem ECU
18258 P1850

18034 P1626

a także 2 błędy: 18159 P1751 18158 P1750 (za wysokie/za niskie napięcie)

Nadmienię, iż elektryka raczej zostala przejrzana. Skrzynia byla wyciagana 2 tyg temu (ostatnia czynnosc przed wymiana pompy - sprawdzenie kola) i ponownie wlozona. Może coś ze sterownikiem?

Czy spotkal sie ktos z takimi objawami?

Będę wdzieczny za wszelka pomoc, opinie i porade!

Pozdrawiam,
Mat.

 

audi1.jpg

audi3.jpg

audi2.jpg

audi4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...