Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] Proszę o analizę błędów


xmnichx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam trochę się spisałem ale proszę o Pomoc!!!

Miałem "standardowe" problemy z klimatronikiem (miganie przez 2 min, brak możliwości zmiany temperatury i nadmuch tylko na szybę) próbowałem poprawić luty ale bez rezultatów, wreszcie kupiłem nowy sterownik. Po wymianie wszystko działa bez problemu tylko temperatura trochę słabo się zmienia (ale to moje pierwsze kroki z klimatronikiem więc może wszystko jest ok).

Problem jest następujący klimatronik pokazuje mi taki błąd:6,1

"06.1 (G110) czujnik temperatury chłodzenia silnika (ECT), klimatyzacja ciągła przerwa, "

Podłączyłem też Vaga (ale niestety mam Polski Vag 2,5) chyba nie jest najlepszy ale pokazał coś takiego:

799 Czujnik temperatury cieczy chlodzącej-G110

przerwa lub zwarcie do plusa

1542 Czujnik obrotu samochodu - G202

nie autoryzowane - BŁĄD SPORADYCZNY

64764 Nie znany kod błędu

nie autoryzowane - BŁĄD SPORADYCZNY

1034 Zabezpieczenie termiczne szyby kierowcy

uszkodzenie mechaniczne

Pierwszy błąd pokrywa się z tym co pokazuje klimatronik.

Jeśli chodzi o czujnik to chyba jest sprawny bo (o ile chodzi o ciecz chłodzącą silnik) temperaturę pokazuje 90 stopni na zegarach i w kodzie 51 na klimatroniku.

Spróbowałem też Vag com 311,2 ale on wyświetlił że jest zbyt wiele błędów komunikacyjnych i nie połączył się z klimą.

A może założyłem zły sterownik klimy

stery miał symbole:

5HB 006 500-11

8D0 820 043 D

a nowy:

5HB 006 500-11

8D0 820 043 H

Postanowiłem że spróbuję zakodować klimę od nowa tylko proszę o podanie mi odpowiedniego kodu bo jam wydedukowałem z tego: http://www.a4-klub.pl/smf/kodowanie_sterownikow_w_audi_a4_b5_19952001-t6358.0.html

opisu że w zależności od typu kompresora powinienem wpisać:

00160 lub 00060 zgadza się??

A może powinienem dać sobie spokój skoro wszystko działa??[br]Dopisany: 07 Styczeń 2009, 00:29_________________________________________________UDAŁO SIĘ!!!

Spędziłem 10 godzin na forum i naprawiłem tę cho.... klimę!!!

Dzisiaj rano przekodowałem sterownik i zaadaptowałem go potem wykasowałem błędy i już się nie wróciły!!!!

Ale żeby to zrobić musiałem zmniejszyć prędkość połączenia kabelka usb (opis znalazłem oczywiście na forum!!!!) bez tego ani rusz bo zrywało połączenie w polskim vagu a vag com nawet się nie połączył!!!

Dziękuję wszystkim i pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...