Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ładowanie dziwne objawy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich serdecznie

Szukam odpowiedzi  w temacie ładowania w swoim aucie

Pacjent AUDI A4B5 1.8ADR alternator Valeo 90A

Opis

Sprawa wygląda następująco

Odpalam rano auto ładowanie jest 14,4V włączam światła  ładowanie 14,2V no i w drogę do pracy około 25 km no i wszystko ok tak jest przez całą drogę.

na drugi dzień też tak samo ale np trzeciego dnia odpalam auto ładowanie 14V włączam światła 13,8V i np jak dojeżdżam już do roboty mam ładowanie 13,5V

 

Kupiłem drugi alternator no i przez kilka dni było 14,4v a potem ta sama historia

W jednym altku wymieniłem regulator oraz pierścienie ślizgowe na nowe ładowanie  zamontowałem odpaliłem auto zmierzyłem napięcie na alternatorze 14,67V  włączyłem światła i tylną szybę  na klemach było 14,2V no to myślę ok wszystko gra ale po rozgrzaniu auta spadlo do 14,2v na alternatorze  a na klemach 14V po włączeniu świateł  i grzania szyby 13,5V

podmieniłem aku na nowy też 14V   oraz pod obciążeniem 13,5V

 

Coś ktoś może wie czemu tak się dzieje?

Opublikowano

Aku masz dobre ???

Opublikowano
2 godziny temu, jack3631 napisał:

Aku masz dobre ???

Napisał kolega w opisie że podmieniał aku na nowy 

Opublikowano

Nie zauważyłem :)

Opublikowano
  • Autor

Przeczyściłem jeszcze klemy i połączenie masy z budą jest lekka poprawa ale z tego co doczytałem na różnych forach to po rozgrzaniu regulatory tak mają że spada ładowanie

Opublikowano
57 minut temu, pawulons napisał:

Przeczyściłem jeszcze klemy i połączenie masy z budą jest lekka poprawa ale z tego co doczytałem na różnych forach to po rozgrzaniu regulatory tak mają że spada ładowanie

Na razie jeździj tak, jeśli nie ma tragedii (brak ładowania) czy coś, to jeździj i obserwuj od czasu do czasu ;) 

Opublikowano
  • Autor

Przekopałem sporo w necie i wygląda na to że jest ok bo regulatory po rozgrzaniu obniżają napięcie właśnie.

na forum renault też pisali że   jest 13,5V  tu na filmie jest to pokazane.

 

Np jak ładowanie mam 13,8V i dłużej jadę i zgaszę silnik napięcie na aku pokazuje 13,5V to wygląda jak by aku było normalnie.

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.