Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b6 AWX] Katowice problem z nawiewami


robertosek97

Rekomendowane odpowiedzi

witam problem mam z nawiewami otóz jakis czas temu zauwazyłem za nawiewy srodkowe słabo chodzą bardzo słabo a czasem wogóle. jak dam na auto i temp. np 22 st albo nwm 18 lub jakakolwiek to dmuchaja wszystkie oprócz srodkowych które na twarz powinny wiać nwm czy na nogi tez nie działa przynajmiej nie czuje tego jakos mega . jak dam na low z obojetnie jakiej strony kierowcy lub pasazera to wtedy działa dobrze z obu stron u mnie np ciepłe a z pasazera zimne i czuc ze wieje odwrotnie tak samo . jak wyłącze auto to na postoju jakos tam zadziała jak włącze na sam nawiew w twarz na obojętnie jakiej temp . ale na low działa dobrze jak dołącze do tego inne nawiewy na szybe itd to słabiutko wieje wyczuwalnie ale słabiutko mega . jak jade i włącze natrysk na przednia lub tylną szybe to zaczynaja nawiewy działać prawidłowo przez 3 sekundy . na ekon tez słabiutko chodzi. pomocy bo nie wiem co to moze byc.pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to diagnoza sterownika klimatyzacji za pomocą VCDS- trzeba sprawdzić czy klapy silniczków nawiewów nie są zablokowane. Czasami pomaga adaptacja silniczków do pozycji wyuczonych fabrycznie. Jesteś z Katowic wiec zapraszam, w miarę możliwości pomogę zdiagnozować przyczynę usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, turzol napisał:

Pierwsza sprawa to diagnoza sterownika klimatyzacji za pomocą VCDS- trzeba sprawdzić czy klapy silniczków nawiewów nie są zablokowane. Czasami pomaga adaptacja silniczków do pozycji wyuczonych fabrycznie. Jesteś z Katowic wiec zapraszam, w miarę możliwości pomogę zdiagnozować przyczynę usterki.

ile taka diagnoza ? bo bardzo chetnie bym przyjechał to wszystko zdiagnozowac :)

Edytowane przez robertosek97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto tu pisze o pieniądzach? Na forum jesteśmy żeby sobie pomagać nawzajem. Jestem w Katowicach codziennie 8-16 i w godzinach popołudniowych możemy się ustawić gdzieś w centrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, turzol napisał:

Kto tu pisze o pieniądzach? Na forum jesteśmy żeby sobie pomagać nawzajem. Jestem w Katowicach codziennie 8-16 i w godzinach popołudniowych możemy się ustawić gdzieś w centrum.

:o poważnie ? to ja bardzo skorzystam z takiej pomocy :) akurat mieszkam na centrum :) napisze ci priv . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Witam, ja mam podobny problem....ale u mnie w aucie nawiew nie działa jednakowo tzn. jak dam na LOW to z kratki przy szybie po lewej od kierowcy dmucha tak, że grabie odmraża. W środkowej części-lewa kratka jakoś daję radę  ale wieje odczuwalnie cieplejsze powietrze. Prawa kratka - powietrze letnie natomiast prawa przy szybie ledwo dycha. Podsumowując od lewej wieje zimnym powietrzem, idąc w prawo-coraz cieplejszym. Latem przy wysokich temp. clima nie daje rady. Jest może jakaś klapka, która rozdziela zimne powietrze - może ona jest przyblokowana i tak się dzieję.?

Proszę o radę, może ktoś miał taką sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...