Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immo w b5 przedlift, a wymiana komputera


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Będe wymieniać u siebie komputer silnika ECU i w związku z tym mam pytanie. Czy przy wymianie będę musiał przeprogramować ecu pod obecny immobilizer. Słyszałem że w moim roczniku 86 immo nie jest zintegrowane z komputerem, czy jakoś tak i że nie trzeba kodować. Potwierdzi ktoś lub zaprzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wymienisz komputer to immo przestanie działać, przynajmniej ja mam przedlifta 95r i tak jest. Jak chcesz zostawić immo to będziesz musiał jakoś przekodowywać ale nie wiem dokładnie co i jak, wiem natomiast że jeśli chcesz się immo pozbyć, żeby odpalić auto i nie motać się kodowaniami u specjalisty za 200 zł (to nie jest audi a4 b8 że ktoś ci ukradnie:D:D), możesz kupić sobie wyłącznik do immo inaczej EMULATOR IMMOBILIZERA na allegro od 60-70 zł, 3 kabelki z instrukcją, lutujesz, odpalasz i problem z głowy. Wybór należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Rozumiem że jak założe taki manualny wyłącznik immo to będzie git ? Chodzi o to że chcę mieć dwa komputery które będę mógł montować zamiennie bez zbędnego kodowania. Pomyślę nad takim przełącznikiem gdyż wolałbym aby immo zostało :D Nie chodzi o kradzież auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sirbielu88 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Rozumiem że jak założe taki manualny wyłącznik immo to będzie git ? Chodzi o to że chcę mieć dwa komputery które będę mógł montować zamiennie bez zbędnego kodowania. Pomyślę nad takim przełącznikiem gdyż wolałbym aby immo zostało :D Nie chodzi o kradzież auta :)

Znaczy nie to nie jest wyłącznik taki manualny tylko zwykła kostka z płytką wystają 3 kabelki i lutuje się te 3 kabelki do kabelków z kostki immo, żeby immo wyłączyło musisz odpiąć kostkę immo od płytki tej co masz w audi, jeśli na przykład zechcesz przerzucić na ten komputer co masz teraz, ten prawidłowy to odlutujesz te 3 kabelki wpinasz z powrotem kostkę w płytkę oryginalną audi (tę którą wyciągałeś podczas wpinania emulatora) i masz immo z powrotem. Wpisz sobie na google grafika emulator immobilizer i zobaczysz jak to wygląda, nawet dziecko ogarnie ;)

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego jak wyłącznik manualny immo , po co kombinować z emulatorem i każdy będzie mógł odpalić auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...