Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik zmierzchu a światła mijania PROBLEM


Arti_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam następujący problem, jak ustawię przełącznik świateł na auto to świecą mi się światła do jazdy dziennej ale jak się ściemni to nie włączają mi się światła mijania , muszę je włączać ręcznie. Zaznaczę że działa mi Coming Leaving Home  na trybie auto. Teraz taka ciekawostka w kodowaniu 09 coding bajt 22 jest opcja właśnie zainstalowanego czujnika deszczu, zmierzchu i mam ją odznaczoną, jak ją zaznaczę to na auto momentalnie zapalą się światła mijania oczywiście z ledami i czujnik zmierzchu wogle nie reaguje na światło. Co może być nie tak że to nie działa proszę was o pomoc bo strasznie mnie to nurtuje dlaczego to nie działa tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy faktycznie nikt nie jest w stanie mi pomóc rozwiązać ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z trzecim postem (od wrclaguna) w tym temacie - może coś korekcją czułości sensora światła. Chociaż pewności nie ma, skoro CLH działa jak trzeba...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, M@rcus napisał:

Zapoznaj się z trzecim postem (od wrclaguna) w tym temacie - może coś korekcją czułości sensora światła. Chociaż pewności nie ma, skoro CLH działa jak trzeba...

 

Witam czytałem wszystkie tematy jakie były możliwe i nigdzie nie ma mojego problemu. Probowałem rózne kodowania po właczeniu czujnika zmierzchu i nic nie reaguje. Może inaczej mozna sprawdzić sam czujnik zmierzchu czy działa prawidłowo? Gdzie dokładnie leci sygnał z czujnika na jakiś moduł czy bezpośrednio do lamp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w blokach wartości zmierzonych w MCE 09 (meas. blocks 08) jest możliwość sprawdzenia jakie dane idą od czujnika. Rozumiem, że po zakodowaniu czujnika nie ma błędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po zakodowaniu czujnika nie ma żadnego błedu. Tylko jak go zakoduje to automatycznie włączają się światła mijania. W ktorych blokach dokładnie idzie to sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w tej chwili możliwości sprawdzenia, ale opisy bloków powinny coś podpowiedzieć - poszukaj. Kojarzę, ze było coś w grupie 008 - brightness i chyba tez rain quantity...


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj tak się zastanawiałem i zajrzałem do sensora i co się okazało że przy sensorze 1 pin był luźny, wyciągnąłem wtyczkę po doginałem piny i wszystko teraz jest w porządku. Dzięki M@rcus za zainteresowanie tematem pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...