Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie przyłącza na gaz po wymianie swiec, przewodow i wydechu


Kacper Deluga

Rekomendowane odpowiedzi

Zostawiłem samochód u mechanika żeby wymienić świece, przewody, mialaem problemy z sonda wiec wycia kąta i wymieniliśmy cały wydech bo był pordzewialy. Po powrocie samochód jeździ tylko na benzynie , przełącza się dosłownie na 1-2s i zaczyna piszczeć jakby zbiornik był pusty, a na pewno ni jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa,że przy wumianie wydechu przerwaliście kabel idący pod autem do wielozaworu w butli.Wielozawór w butli słychać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Deluga napisał:

Jeżeli chodzi o pykniecie przy przełączaniu na gaz to z przodu pyka a z tyłu nie słychać i zawór się nie otwiera.

To musisz sprawdzić te kable, pewnie któryś uszkodzony i dlatego nie otwiera zaworu przy butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kacper Deluga napisał:

Przewody wyglądaja na całe, a jest jakaś inna mozliwosć nie zwiazana z wymienianiem częsci?

A jak to dokładnie wygląda ? Jak u mnie wysunął się kabel od cewki (nawet nie wiedziałem że się wysunął) to jechałem na benzynie kiedy kliknąłem na centralece lpg żeby przerzuciła na lpg, to piknęła, że przerzuciła i od razu zmieniła się dioda na benzyne i tak w kółko w końcu wziąłem się za sprawdzenie co to może być i okazało się właśnie że wsuwka od cewki wielozaworu reduktora się wysunęła. Po wciśnięciu nie miałem problemu także sprawdź i przy butki i przy reduktorze czy dobrze powpinane kable masz od cewek welozaworu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy dochodzi zasilanie do wielozaworu,czy siedzi wsuwka,może też padła cewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna problemu to brak gazu, dlatego instalacja przełącza się na benzynę.

Przełącz na gaz, po tym jak przerzuci z powrotem na benzynę zdejmij wąż gazowy przy filtrze fazy lotnej albo przy wtryskiwaczach i sprawdź czy jest ciśnienie gazu. Przypuszczam że go tam nie będzie.

 

A cykniecie elektrozaworów gazowych powinno być pod maską i na butli gazowej słyszalne.

Edytowane przez apis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u gazownika okazało się, że butla straciła masę. Najpierw myślał, ze przewód masowy od cewki sie przepalił przy spawaniu, ale okazało sie, że cała butla nie ma masy i nie potrafił mi powiedzieć dlaczego. Usuną błędy i skasował mnie 20zł  ? Dzięki wszystkim za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...