Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nierówna praca silnika + dymienie pojazdu.


Pszemeg Tki

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem ekipo,

Od dłuższego czasu szukam b7-ki z 3.0 tdi i wpadł mi w oko egzemplarz sąsiada mojego wuja w niemczech. Kilka dni temu dostałem telefon, że w końcu chce ją sprzedać lecz jest pewien problem. Silnik samochodu nierówno pracuje i auto dość mocno dymi. Po paru zapytaniach okazało się, że auto jest po wstępnej naprawie, wymienione zostały 4 wtryskiwacze, pozostałe są w perfekcyjnym stanie- niestety diagnoza okazała się być nie trafiona objawy nadal występują. Pan poddał się i chce sprzedać auto w stanie takim jest aktualnie (wstępnie zażyczył sobie 7500 E, ale po wytłumaczeniu jakie mogą być koszta naprawy tego samochodu wujas doszedł do ceny 5500 E). Samochód prezentuje się pięknie i ma 157 tys. przebiegu, dlatego bardzo chciałbym go nabyć ale boję się wtopy.. co może być przyczyną takiego zachowania? rozrząd? uszczelka pod głowicą? jakiś ewentualny koszt naprawy?

Z góry dzięki za pomoc- w razie czego mam kontakt ze sprzedającym, mogę jeszcze o coś podpytać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Spytaj jeszcze Wuja Czy jak odkręci Korek od wlewu oleju czy idzie taki sam dym jak z tyłu samochodu. Jeśli tak to jest dziura w tłoku lub przygrzane są już pierścienie. I czy jak delikatnie rusza czy trzęsie całym samochodem. Wtryski wymienił bo tamte zaczęły już lać a jak wtrysk pada to już dla silnika jest nieciekawie jeśli jest w porę wymieniony to spoko.

Edytowane przez snajper92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dymi na biało czy czarno? Jak mocno? Tak samo na zimnym jak i na ciepłym? Czy prawidłowo zakodowane nowe wtryskiwacze? Ciężko doradzić, bo to trzeba zobaczyć i posłuchać jak silnik pracuje. 

Edytowane przez beny2303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...