Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4b7 dobór opon i felg czy bd ok?


borsukbrg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam do swojej b7 chce kupic fele http://allegro.pl/felgi-8-5x18-5x112-audi-a4-a6-mercedes-c-e-s-aez-i6657348741.html i opony http://allegro.pl/4-opony-225-40r18-debica-presto-uhp-2-92y-2017-i6758323258.html czy to bd pasowac bd wszystko ok ? Co o tym sądzicie wgl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do felg to na pewno będzie trzeba pierścień centrujący bo otwór jest 70 a w A4 B7 Jest 57,1. A co do opon to wg mnie na 8,5j 225/40 jest delikatnie za wąskie i może felga wystawać delikatnie po za rant ochronny ( wyjdzie delikatny naciąg ) no chyba że tak chcesz. Ja nie jestem tego zwolennikiem i na 8,5 j bym zapodał 235/40 lub nawet 245/35 żeby było na równi z felgą i nie dostawała pierwsza krawężnikiem tylko opona. Ale to jest tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, borsukbrg napisał:

Czyli 235/40 bd spoko ? No pierścienie wiem mowilem mu to powiedział ze na miescju ma ,czyli  na tym 235/40 z pierscieniami bd gralo ?

 

Zawartość dodana 5 minutes later

http://allegro.pl/4x-opony-letnie-245-40r18-debica-presto-uhp2-rant-i6745336768.html Bd ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wg mnie tak, a możesz poczekać na opinie innych osób. Ja kupiłem sobie 18" tylko że 8j z oponami 225/40 i ten rant ochronny na oponie jeszcze ma delikatny sens ale jak dojadę opony to na pewno zapodam 235/40 bo żona często używa auta i wolę być w miarę spokojny że felg nie załatwi. Najlepiej jak by ktoś podesłał zdjęcie jak siedzią 225/40 na 8.5j to byś zobaczył jak to wygląda.

 

Teraz widzę te opony to 245/40 na pewno będzie ok bo powinno być równo z felgą przez co ran chroni felge.

Edytowane przez fox60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mam na zime 16" - porażka ale za to komfort w zimie perfekcyjny, ostatni sezon przejeździłem na 17" ok ale jeszcze jest niedosyt bo za dużo miejsca w błotniku, a jeszcze nie wiem jak 18" bo za 2 tyg kolega przywiezie dopiero jak wróci do polski ale wstawiłem zawieszenie 1BE czyli s-line i włożę 18" i myślę że już powinno być ok. Przy 17" jest bardzo komfortowo ale jednak niedosyt zostaje bo 18" na pewno się będzie lepiej prezentować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi no tez tak mysle ze ta 18 zrobi robote a co o samej feldze sadzisz ?nigdy nie mialem rantu i troche sie boje o te nasze drogi  ;(

Zawartość dodana 42 minutes later

Fajnie jakby ktos sie wypowiedzial bo do jutra musze zamówić oponki zeby w piatek jechac po te fele a nie jestem  pewnien czy to dobre rozwiazanie i fajnie jakby kto sie wypowiedzial 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, borsukbrg napisał:

Dzieki za odpowiedzi no tez tak mysle ze ta 18 zrobi robote a co o samej feldze sadzisz ?nigdy nie mialem rantu i troche sie boje o te nasze drogi  ;(

Zawartość dodana 42 minutes later

Fajnie jakby ktos sie wypowiedzial bo do jutra musze zamówić oponki zeby w piatek jechac po te fele a nie jestem  pewnien czy to dobre rozwiazanie i fajnie jakby kto sie wypowiedzial 

 

Powiem Ci że nie gustuje w felgach tego rodzaju co pokazałeś i dla mnie one po prostu są. Nie są jakieś małe więc też powinny wyglądać ale tak jak mówię ja choruje na inny wzór. Nigdy nie miałem felg z rantem więc więcej już nie pomogę :wink:

Ale jak już zakupisz to z chęcią zobaczę fotkę tego zestawu na aucie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...