Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dwa problemy - czy są związane ze sobą?


LooK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od jakiegoś czasu nęka mnie problem lekko trzymających hamulców. Nie jest bardzo źle, da się jeździć ale czuć, że nie ma takiego przyspieszenia jak wcześniej, spalanie też lekko poszło do góry. Generalnie auto da się popchnąć i stacza się z pochyłości, jednak nawet po krótkiej jeździe z miejską prędkością tarcze są bardzo gorące (można się oparzyć). Mechanik rozebrał hamulce na części pierwsze, wszystko przeczyścił i nasmarował - mówi, że wszystko tam działa jak należy, serwo też wg niego sprawne i nie zalane wodą z podszybia jak to bywa w tych autach. Jednocześnie zaobserwowałem dziwne zachowanie rosnących obrotów silnika w momencie wysprzęglania (tylko gdy silnik dobrze się nagrzeje - na zimnym brak tego zjawiska). Wygląda to tak, że dynamicznie przyspieszam, wciskam pedał sprzęgła (oczywiście nie trzymając gazu) i w tym momencie wskazówka obrotów zamiast spaść, przez chwilę rośnie o jakieś 400 obrotów/min i dopiero powoli zaczyna spadać. Czy problem obrotów może być w jakiś sposób powiązany z problemem hamulców?

Edytowane przez LooK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kilku forumowych wątków wychodzi, że wymiana rurek/przewodów podciśnienia powinna pomóc na problem obrotów. Czy nieszczelności w tych rurkach mogą powodować utratę mocy przez silnik? Może dlatego ten samochód "nie idzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymajace hamulce a dokladnie lewy przod, pare miesiecy z tym walczylem, wymienilem prawie wszysko a pomogla dopiero wymiana pompy hamulcowej, wymienialem ja z serwem ale stawiam na nia jako prztczyne poniewaz zdemontowane serwo nie bylo zmeczone ani zalane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...