Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zawieszenie bilstein b12 a4 b8


miras2628

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moze ktos z was mial taki problem? Wymienilem zawieszenie w swojej a4 b8 z 1be na bilstein b12 czyli sprezyny eibach -35 przod i -30 tyl amortyzatory bilstein b8. Teraz problem jest tego typu ze z przodu jest roznica 0.5 cm w obizeniu miedzy lewym a prawym kolem. Prawa strona siedzi nizej niz lewa. Moze mi ktos podpowie co moze byc przyczyna ? Do tego jeszcze mialem wymieniana lewa zwrotnice bo niestety bylo pekniete mocowanie gornego wachacza. Jest jakas roznica w zwrotnicach miedzy s-line a zwykłym zawieszeniem?

Edytowane przez miras2628
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że może już nieaktualne ale na pewno masz dobrane dwa takie same amortyzatory bo Billsteina B8 są różne do FWD, do Quattro, a nawet do wersji silnikowych. Może po prostu masz jeden amortyzator z innym numerem np od TFSI Quattro, a drugi do FWD i z tego powstaje różnica. Ja dobierałem swoje B12 to mi sprzedawca powiedział, żeby upewnić się przed montażem czy otrzymane amortyzatory i sprężyny są odpowiednie do danej wersji auta. Dane znajdziesz na tabliczce pod maską przy miejscu montażowym amortyzatora po stronie pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety aktualne. Numery na amortyzatorach sie zgadzaja. Jedno co mnie zastanawia to numery na sprezynach bo brakuje na nich poprzedzajacej litery "F" w numerze czesci.  Auto zostało dokladnie przemierzone i pomiedzy prawa a lewa strona jest roznicy 6mm w przedniej osi i 8mm w tylnej osi.  Katergoria wagowa sie zgadza.  Reklamowałem do eibacha i otrzymalem odpowiedz ze ronica miedzy wysokosciami bierze sie z poziomu paliwa w zbiorniku. Teraz sie boje ze jak zatankuje do pełna i wsiade do auta to mi sie przewroci na bok hahaha. Totalna bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna przypadłość. Rozwiązane kolego??

Ja mam u siebie też zestaw eibach b12 (sprężyny i amory ) dobrane ze strony. 

Przód jest na zadowalającej wysokości 67cm a tył stoi niczym koza na 69cm (mierzone od posadzki do błotnika).

Montaż zgodnie z wytycznymi czyli luzowane i potem po montażu sprężyn skręcane wszelkie śruby.

Planuję przyciąć podkładki sprężyn tylnych może trochę siądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To typowe dla Eibacha, że nie siada równo. Ja mam same sprężyny Sportline i tył jest wyżej jak przód. Co ciekawe w poprzednim aucie (Golf V GTI) te same sprężyny i tył siadł niżej jak przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...