Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z przełącznikiem świateł


dawidos726

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Wiem, że temat był wiele razy poruszany, ale i tak nie znalazłem konkretnego rozwiązania, a może ktoś będzie mi w stanie pomóc. Problem polega na tym, że przełącznik (8E0941531a) jest zepsuty i cały czas świecą xenony nie da się przełączyć miedzy 0 postojowe dzienne, dodatkowo nie działają halogeny, przeciwmgłowe i długie. Podłączałem już 2 przełączniki 8E0941531A (działający z innego B6) i 8E0941531B (działający z B7), oba przełączniki nie działy u mnie. Znalazłem ten temat i porównałem kolory kabli w pinach no i wychodzi, że najbardziej pasujący włącznik to 8E0941531C. Kostka wygląda dobrze, nie widać, żeby ktoś przekładał piny, a xenon ori w aucie po winie wyszło. Ktoś miał podobny problem z wyłącznikami i go w jakiś sposób rozwiązał? W załączeniu zdjęcia z kostki

 

PS: włączony tryb skandynawski jaki ma kod/binar?

17670950_1251633934935933_1569677130_n.jpg

17741382_1251633864935940_379856702_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyka zgadza się dla MCE High z B6 i pasującym do niego przełącznikiem  8E0941531a

Problem masz od zakupu czy pojawił się w trakcie użytkowania?

Na początek powinieneś wymienić przełącznik na sprawny i odczytać błędy w MCE. Koniecznie sprawdź oznaczenie MCE (litera na końcu). Być może ktoś wymienił na zły model.  Ty powinieneś mieć  8E0 907 279 B lub  8E0 907 279 E. 

Model możesz też sprawdzić bez VAGa, umiejscowienie modułu jest widoczne w tym poście, niemniej w dalszej diagnozie problemu VAG raczej powinien być dostępny

w poniższym linku masz również kodowanie. Jeśli masz zakodowany try skandynawski to po przekręceniu zapłonu xenony będą się świeciły zarówno w pozycji 0 jak przy ustawieniu na światła mijania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem samochód to już tak było.  8E0941531a miałem z innej b6 i dalej było to samo.  8E0 907 279 B z b7 miałem też dalej to samo było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli problemem jest że w każdej pozycji działają ksenony, nawet na postojowych oraz brak świateł przeciwmielnych i drogowych?

Może to nie jest problem włącznika. Najlepiej zacznij od sprawdzenia jakie masz MCE. Sprawdź też czy kabel fioletowy nie jest gdzieś rozcięty.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer z mce 8E0 907 279 B i błąd zepsutego przełącznika.  Ale dawałem inne i nic. Brak czujnika zmierzchu 

Zawartość dodana 19 minutes later

Więc jaki powinien być wlacznik? A, C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest + 12 na tych pinach.  Teraz rozebralem ten zepsuty przelacznik i złożyłem.  Teraz jak dam 0 to świecą tylko drogowe. Jak dam na drogowe to pala się xenony halogeny i mgielne i działają długie.  Przelacznik 531a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy masz poprawnie zakodowany MCE? Jeśli tak to: załatw sobie dobry przełącznik. Na forum obdrapane można kupić za grosze.

Info o drogowych światłach idzie do MCE po CANach więc do sprawdzenia jest też manetka i moduł kierownicy. Jeśli to nie pomoże to wg mnie będziesz musiał rozejrzeć się za nowym MCE. 

 

Zawartość dodana 2 minutes later

drogowe = długie,

normalne światła to światła mijania, to tak dla wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem pomylilem sie. Ogolnie to wydaje mi sie ze jak nie widzi przelacznika to zapala mijania. I chce zalatwic przelacznik zeby nie bylo bledu bo w kodowaniu jest tryb skandynawia i zobaczymy co sie bedzie dzialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pozycji 0 światła mijania załączają się w dwóch przypadkach:
- zakodowany tryb skandynawski
- przerwa na fioletowym przewodzie

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany. Tak jak myslalem. Nie widzial przelacznika i zapalal xenony. A druga sprawa to tryb skandynawski. Dzieki bobikos za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...