Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z hamulcami

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie. 

Mechanik założył mi klocki hamulcowe na przód i tył. Po przejechaniu około 50 km nadal je słychać jak jadę, a tymbardziej jak hamuje. Niby mają się docierać... Jak długo to może potrwać?  Ile km średnio klocki się docierają i układają do starych tarcz?

Opublikowano

To nawet nie dałeś tarcz do przetoczenia? Nowe klocki na styrane tarcze?

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Podejrzewam, że mechanik nie przetoczył tarcz...

Opublikowano

Nie trzeba zawsze dawać tarcz do przetoczenia...:wink: Dojedź nimi do 200km, jak nie przejdzie to dopiero zacznij się martwić, wtedy już klocki będą dotarte i prawidłowo ułożone. 

Opublikowano

I wtedy dzieje sie jak sie dzieje...

 

I Po chwili nowy temat na forum POMOCY po wymianie klocków nie hamuje...

 

 

Opublikowano
Dnia 4.04.2017 o 17:45, Romeck napisał:

To nawet nie dałeś tarcz do przetoczenia? Nowe klocki na styrane tarcze?

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
 

Ja u siebie niedawno zmieniałem komplet klocków hamulcowych i przetaczałem tylko przednie tarcze bo miały wżery od środka, tył był okej, bez wżerów i nie przetaczałem, jest cichutko, jeździ, hamuje elegancko ;) 

Edytowane przez Adrian1727

Opublikowano
Ja u siebie niedawno zmieniałem komplet klocków hamulcowych i przetaczałem tylko przednie tarcze bo miały wżery od środka, tył był okej, bez wżerów i nie przetaczałem, jest cichutko, jeździ, hamuje elegancko [emoji6] 

Ale gdyby autor miał takie tarcze jak ty z tyłu to nie zakładał by tego tematu [emoji14]
Opublikowano
50 minut temu, Romeck napisał:


Ale gdyby autor miał takie tarcze jak ty z tyłu to nie zakładał by tego tematu emoji14.png

No w sumie racja :grin: tak czy siak powinny się ułożyć, najwyżej lekko klocki ucierpią, swoją drogą to w jakim stanie mogą być tarcze żeby cały czas "tarło" ? ?  Niech autor tematu po jeździe 10-20 km sprawdzi czy felgi są mocno gorące.

Edytowane przez Adrian1727

Opublikowano
  • Autor

Po takiej trasie zrobiły się ciepłe.... W sobotę zrobię więcej kilometrów to zobaczę co się będzie działo 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Nie chce zakładać nowego tematu, więc piszę tutaj. Zmieniłem koła Na letnie i na lewym przednim kole i tarczy były opilki metalu. Od czego one mogą być? Możliwe, że klocki tak ścierają tarcze? Zaznaczę, że przy innych kołach tego nie było. A słyszę, że w tym przednim coś ociera... 

Opublikowano

Moze juz klocka nie ma?

Opublikowano
  • Autor

Klocki wymieniane 2miesiace temu

Opublikowano

Sprawdz oslone tarczy czy czasem nie dotyka do tarczy.

Ogolnie podnies auto i obroc kolem nastepnie zdemontuj kolo dokrec tarcze i zrob to samo.

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.