Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Domykanie szyb przez podłączenie z centralnego zamka :) "Denveco"


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: serdecznie forumowiczów. Jak każdy z nas wie domykanie szyb przy zamykaniu auta jest wygodną i przede wszystkim bezpieczną sprawą. Nie wspominając już o tym że taki gadżet jest porównywalny z samochodami wysokiej klasy. Postanowiłem i u siebie zastosować takie rozwiązanie. Posiadam Audi A4 B5 rok prod 1995. Moje auto ma funckję domykanie szyb i szyberdachu ale tylko przy przytrzymaniu kluczyka w pozycji zamknij (nie mam funkcji tzw. wietrzenia auta) Mam nie oryginalny alarm ale to w tym przypadku nie jest wogóle potrzebne. Sam koszt centralki domykania szyb wyniosło mnie 48zł. plus moja robocizna czyli nic. Elektryk za to zawołał mi 120zł także w kieszeni mam 72zł. Centralka którą kupiłem wygląda tak:

a99b8766015f39de.jpg

Jednak aby przednie szybki od całkowitego otwarcia zamykały się jednocześnie trzeba było dodać przekaźnik zgodnie ze schamatem (fabrycznie szybki zamykały się kolejno najpierw lewa później prawa).

Oto schemacik:

51ffa20095d74f57.jpg

Wiec aby teraz wszystko złożyć do kupy należy dostać się do kostki która jest pod osłoną znajdującą się przy cynglu podnoszenia maski (trzymają ją dwie śrubki) dobrze także ściągnąć osłonę pod kierownicą. Kostek tam jest kilka ale chodzi dokładnie o tą która jest dokładnie po lewej stronie od cyngla podnoszenia maski lekko u dołu. Ta kostka jest najbardziej wysunięta w naszą stronę. W niej znajduje się 6 aktywnych pinów do któych podpięte są kable. Z tych 6 potrzebne nam będą tylko 2 kable koloru żółto-niebieskiego oraz czerwono-brązowy. Aby działało nam tak jak zrobiłem to u siebie że obie szyby zamykają się w tym samym czasie razem z szyberdachem (jeśli ktoś takowy ma) należy podłączyć to zgodnie z załączonym schematem. Do kabla w kostce koloru czerwono-brązowego wpinamy kabel niebieski który odchodzi od przekaźnika. Natomiast do kabla w kostce koloru żółto-niebieskiego wpinamy kabel z centralki koloru białego. Reszte kabli podpinamy zgodnie ze schematem z wyjątkiem kabli kolorów: brązowego, zielono-białego, zielonego, niebiesko-białego, tych kabli nie ma potrzeby podłanczać do niczego. Jeżeli tak to podłączyćie jak opisałem będziecie mogli cieszyć się domykaniem szybek bez względu na to czy wasz alarm ma funkcje podłączenia domykania szyb. Mój takiej nie ma a mimo wszystko podłączyłem i wszystko ładnie się zamyka. Mam nadzieje że napisałem w miare wszystko czytelnie. W miare możliwości chętnie pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...