Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CAHA nie odpala


NoName

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Miałem dzisiaj dziwny przypadek.

Mianowicie byłem w salonie Audi na akcji serwisowej odnośnie sterownika silnika (emisji spalin).

Wyjechałem, zrobiłem ok 20km i auto zgasło.... Nie chciało odpalić ale kręciło ...

Zapakowałem na lawetę i do mechanika a tam jak zrzuciliśmy auto i podpieliśmy komputer - zero błędów ...

Po kilku próbach auto odpaliło nagle i teraz odpala lepiej niż wcześniej, dosłownie na strzała.

Wcześniej było słychać po odpaleniu lekki pisk tak jakby w filtra-pompy paliwa a teraz nie słychać...

Macie może pomysł co mogło być powodem i gdzie szukać problemu?

Czy to możliwe że Audi miało kaprys i nie chciało odpalić? Rozładowany Aku by wyświetlił błąd na kompie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłeś samochód do ASO po tej twojej przygodzie czy pojechałeś do swojego mechanika ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swojego bo po rozmowie z ASO wywnioskować można było że nie przyznają się do niczego, usłyszałem:
Nasza aktualizacja nie ma nic wspólnego z Pana przypadkiem i musi to być zbieg okoliczności po czym też usłyszałem że jak chce do nich podjechać to sam muszę lawetę zorganizować i mogą mi odpłatnie sprawdzić co się stało ... ASO plus odpłatnie nie brzmi dobrze :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie miało, kto wie kto Ci tam w komputerze grzebał ale już na dzień dobry pewni że nie miało nic wspólnego...  wstyd dla ASO nic wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego żałuję że w ogóle tam się udałem ... Strata czasu, nerwów i kasy na paliwo ... ASO Gdańsk

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już przeszłość, teraz mnie interesuje przyczyna i skutki tej awarii...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma taki przypadek co 2-3 mc, auto po normalnym zgaszeniu a chwilę później odpala jak na 3 cylindrach ew gaśnie, wygląda na to jakby układ się zapowietrzał.
Po chwili zapala i jest wszystko ok, nie ma żadnych błędów.
Kilku forumowiczów też miało taki przypadek i  nie da się żadnej diagnozy postawić :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A normalnie teraz jak odpalasz słyszysz dziwny dźwięk jakby z okolic filtra paliwa?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko brzmi ok, tak jak zwykle, wszystko działa jak należy, co jakieś 2-3 mc gaśnie po zapaleniu tak jakby się zapowietrzał. podobno przyczyn może być cała lista :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...