Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A7 MMI - Karta SIM - Szukanie sieci


topjes

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam od 2 tygodni sprowadzone z Niemiec Audi A7 (rok produkcji listopad 2013, modelowy 2014). Wszystko jest ok, poza tym, że widzi wkładanych kart SIM do MMI. Sprawdzane były Play, nju i T-Mobile, które prawidłowo są aktywowane. Na MMI w szczegółach (online status po angielsku) jest komunikat cały czas, że szuka sieci. Potem wywala komunikat, żeby sprawdzić kartę SIM.

Gdzieś tu znalazłem na forum wątek o tym, że może to być problem z simlock (?) Nie wiem czy to jest w ogóle realne, ale ja za bardzo innego pomysłu już nie mam.

Pytanie, czy rzeczywiście takie sim locki na aucie z Niemniec mogą być, czy może być inna przyczyna i kto ewentualnie w Warszawie-Łodzi-Katowicach-Wrocławiu (kolejność preferowana) mógłby się podjąć zdjęcia takiego simlocka.

Z góry dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, wrclaguna said:

a jaki masz soft ?

Potem zrobię fotę i prześlę, ale zakładam, że najnowszy. Tydzień temu aktualizowałem mapy i soft do najnowszej wersji. Problem wygląda tak samo przed jak i po aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, wrclaguna said:

Pewnie trzeba przejąc ustawienia w opcjach TEL. jako pojazd i wlaczyć Roaming

Nie da się przełączyć na telefon wewnętrzny - nie jestem pewien czy o to Ci chodzi. Po próbie zmiany telefonu na wewnętrzny, system się resetuje, potem włącza, a potem inicjuje telefon wewnętrzny, po czym pisze "Sprawdź kartę SIM". Z każdą kartą wkładaną jest taki sam efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem w a7, ogarneles to kolego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Jedna osoba się kiedyś odezwała i zaproponowała 550 zł za "naprawę" tego. Jak zapytałm grzecznie co wchodzi w zakres takiej naprawy i dlaczego 550 zł to zostałem zwyzywany od cwaniaków, którzy szukają taniochy. Druga osoba proponowała mi usługę sformowatania całego systemu multimedialnego i instalację od nowa. Jakoś to nie wzbudziło mojego zaufania czy jest to warte kasy (znowu kilkaset złotych) i efektu. Więc się nie skusiłem na takie zabiegi. Będę za około miesiąc miał przeglad w ASO to podpytam czy oni takie rzeczy ogarniają.

Inna sprawa, że k...ca mnie bierze jak widzę u kumpla w Madzie 6, ze ma nawigację Google po prostu w połączeniu z telefonem komórkowym. Dobijają mnie takie rzeczy w markach premimum jak Audi, żę wszystko musi być 10 razy bardziej skomplikowane niż normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro podlece na warsztat i odblokuje vcds-em zielone menu,zobacze moze tam cos jest. Dam znac jak cos znajde. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz koniecznie!
Mam ten sam problem, ktoś ma rozwiązanie?

Pozdr

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...