Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 3.0TDI Quattro 204KM, opony letnie.


greatbelow

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Panowie (i Panie również)

mam mały problem, musiałem zmienić opony. Poprzednie, od wcześniejszego właściciela auta były to NOKIANy 215/55/16 97V XL. 

W wulkanizacji po sprawdzeniu itd z racji tego że potrzebowałem opon na już zaproponowano mi Toyo Proxes CF2 215/55 R16 93V. LINK do opon

I wszystko byłoby ok, gdybym nie zorientował się po fakcie, że niby powinienem mieć opony wzmocnione, czyi z oznaczeniem XL. Ponadto, druga sprawa która mnie niepokoi to rozmiar samych opon. Poprzedni właściciel jeździl na 215/55/16 a praktycznie wszędzie gdzie teraz sprawdzałem, no poza wyjątkiem jednej strony, zalecane są 205/55/16. Mówimy o feldze oczywiście 16 calowej.

I tu pojawiają się dwie nurtujące mnie kwestie. Pierwsza czy do felg 16 calowych nie powinienem jednak tak jak producent (Audi) zaleca opon 205 i śmiało mogę jeździć na 215. I druga to te opony Toyo. Czy nie jest to niebezpiezne do modelu auta jakie posiadam jeździć na tych oponach. Jeśli chodzi o styl mojej jazy, to na spokojnie, bez szaleństw. Moc wykorzystuję przy wyprzedzaniu. A tak to jak przepisy nakazują, no po autostradzie powiedzmy 150 czy 160 polecę jak się zagapię. ;)

 

Edytowane przez greatbelow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Powinno być 205/55R16

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...