Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kontrolka EPC + trakcji i spadek mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, Mam od roku problem z właczającymi się kontrolkami EPC oraz trakcji. Jeździłem do wielu mechaników, lecz niestety każdy próbuje metodą prób i błędów, co niestety jest bardzo kosztowne. 

Kontrolki zapalają się czasem raz na parę dni, a potrafiły 10 razy w ciągu 100 KM. Dodam, że zapalają się najczęściej podczas przyspieszenia. Następuje wtedy spadek mocy i mogę jechać przez chwilę do 2 tys. obr/min, a czasami od razu odcina gaz. Po ponownym włączeniu auta kontrolki gasną i jakiś czas jest OK. Błędy na komputerze to: czujnik położenia wałka rozrządu oraz czujniki przepustnicy. 

Sam czujnik wałka już został sprawdzony i jest OK, lecz występują jakieś skoki parametrów, a mechanik uważa, że może to coś być z kolektorem ssącym oraz gruszką.  Auto ma non stop dość mało mocy jak na 2.0

Wcześniejsze diagnozy mechaników to przeplywomierz, sonda lambda, czujnik pedalu sprzęgła...wszystkie te części zostały wymienione oraz była czyszczona przepustnica i niestety nic nie pomogło.

Miał ktoś może taki przypadek?  Bo na forach są podobne tematy, lecz jednak różnią się trochę błędami oraz objawami.

Opublikowano
9 godzin temu, JokerAS napisał:

Witam, Mam od roku problem z właczającymi się kontrolkami EPC oraz trakcji. Jeździłem do wielu mechaników, lecz niestety każdy próbuje metodą prób i błędów, co niestety jest bardzo kosztowne. 

Kontrolki zapalają się czasem raz na parę dni, a potrafiły 10 razy w ciągu 100 KM. Dodam, że zapalają się najczęściej podczas przyspieszenia. Następuje wtedy spadek mocy i mogę jechać przez chwilę do 2 tys. obr/min, a czasami od razu odcina gaz. Po ponownym włączeniu auta kontrolki gasną i jakiś czas jest OK. Błędy na komputerze to: czujnik położenia wałka rozrządu oraz czujniki przepustnicy. 

Sam czujnik wałka już został sprawdzony i jest OK, lecz występują jakieś skoki parametrów, a mechanik uważa, że może to coś być z kolektorem ssącym oraz gruszką.  Auto ma non stop dość mało mocy jak na 2.0

Wcześniejsze diagnozy mechaników to przeplywomierz, sonda lambda, czujnik pedalu sprzęgła...wszystkie te części zostały wymienione oraz była czyszczona przepustnica i niestety nic nie pomogło.

Miał ktoś może taki przypadek?  Bo na forach są podobne tematy, lecz jednak różnią się trochę błędami oraz objawami.

Kolego rozwiązałeś jakoś problem ? Bo ostatnio robi mi się podobnie ;)

Opublikowano

jeżeli chodzi o trakcje to miałeś grzebane przy przednim zawieszeniu ? ja wymieniając całą zawieche i końcówki miałem tak że nawet jadąc po prostej drodze przyśpieszając gwałtownie łapałem błąd trakcji i auto zwalniało,

ustawiłem mniej więcej kierownicę na wprost i czekając na ustawienie geometrii jeździłem tak kilka dni , co do EPC bez dobrej diagnozy komputerem się nie obejdzie...

Opublikowano
2 godziny temu, matisstz napisał:

jeżeli chodzi o trakcje to miałeś grzebane przy przednim zawieszeniu ? ja wymieniając całą zawieche i końcówki miałem tak że nawet jadąc po prostej drodze przyśpieszając gwałtownie łapałem błąd trakcji i auto zwalniało,

ustawiłem mniej więcej kierownicę na wprost i czekając na ustawienie geometrii jeździłem tak kilka dni , co do EPC bez dobrej diagnozy komputerem się nie obejdzie...

Sprężyny z tylu miałem wymieniane a jeżeli chodzi o błąd esp myśle ze to może być od wymiany kierownicy ale robiłem adaptacje czujnika skrętu diagnoza komputera byla wyszło IMG_0805.JPG

Opublikowano
  • Autor

Odebrałem dziś auto od mechanika, który wymienił zawór powietrza wtórnego, bo stary był zabrudzony i nie było podciśnienia. Podobno przez to nie działały klapki w kolektorze. Przeczyścił również styki przepustnicy. Auto odzyskało nieco więcej mocy.  W czwartek  przejadę się na wymianę filtrów i od razu sprawdzę błędy na komputerze, jeśli ich nie będzie to prawdopodobnie problem będzie po roku i po 10-15 mechanikach rozwiązany.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.