Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wtyczka ciśnienia czujnika doładowania [mapsensora] - jakie kolory żył


ygrek

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik CDUC. Poprzedni właściciel połamał mapsensor i pewnie przy okazji wtyczkę od niego, bo jest ucięta i przylutowana nowa. Ta nowa ma trochę inną kolorystykę kabli niż wiązka która do niej prowadzi. Mapsensor wymieniłem, ale nie mam pewności czy wtyczka została dobrze polutowana, bo coś mi wygląda że jedna para jest odwrotnie. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jakie kolory kabli powinny być przy kolejnych 4 pinach tej wtyczki? Jak widać na zdjęciu czerwony z żółtym paskiem polutowano do niebieskiego, a niebieski zielonym paskiem do czerwonego. Wydaje się że powinno być odwrotnie.

IMG_20170507_170857.jpg

IMG_20170507_170617.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Jutro sprawdzę i poprawię lutowanie jeśli jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też błędy w ECU bo jeżeli faktycznie były pomieszane kable to powinien być błąd, może też być tak że przez złe podłączenie map sensor uległ uszkodzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam kabla i programu. Chyba muszę kupić. Możesz polecić coś fajnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rozsądnych pieniądzach to tylko klon VCDS,

odczuwasz w ogóle jakieś  spadek mocy, możesz jest wszytko ok i niema się czym przejmować, ale to sprawdź ze schematem czy jest dobrze podłączone i wtedy można tylko wywalić tą izolacje i dać koszulki termokurczliwe żeby to miało ręce i nogi

 

Edytowane przez bin85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bin85 napisał:

odczuwasz w ogóle jakieś  spadek mocy, możesz jest wszytko ok i niema się czym przejmować, ale to sprawdź ze schematem czy jest dobrze podłączone i wtedy można tylko wywalić tą izolacje i dać koszulki termokurczliwe żeby to miało ręce i nogi

Nie odczuwam spadku mocy, bo mam auto od 2 tygodni :) Przedtem jeździłem serią AFN w budzie A4 B5, więc póki co mam taką frajdę z jazdy, że w ogóle ciężko mówić o braku mocy :) Zbiera się od około 1.500 obrotów i ciągnie do odcięcia. 10 litrów spalam i już prawie 3 tkm zrobiłem w te 2 tygodnie.

Sprawdziłem ze schematem wrzuconym przez Olinka i jest tak właśnie podłączone. We wtyczce jest zamieniona kolorystyka, dlatego kolory nie "patrzą" w siebie. Wymieniłem połamany mapsensor na nowy, polutowałem wszystko zgodnie ze sztuką i dałem termokurcze. Zachowanie bez zmian.

Kupię chyba kabel i sprawdzę co tam gada. Na przyszłość też się przyda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel na pewno się przyda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...