Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 2,5 AKE] problem z pompą


GOLI

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze o tym tylko czytałem ale niestety do dziś. Zaczęła zapalać mi się kontrolka od esp. Podłączyłem kompa i wywaliło błąd 00550. Ustawiłem sobie kąt na ATDC  0,8-1,0 late ale zauważyłem że,  w BTDC kiedyś wartość w momencie wskakiwała na 16-18 a teraz powoli wzrasta do max 10. Auto przejechało może z 5 km i znów wywaliło kontrolkę ESP. Znów komp i znów 00550, ale teraz podczas testu pompy moje ustawione 0,8-1,0 stoi niezależnie ATDC czy BTDC a silnik nie zmienia odgłosu jak kiedyś. Diagnoza,zatarł się tłoczek (tak sobie wydedukowałem,jeśli się mylę to poprawcie) Teraz pytanie,jest możliwość "rozruszania" tego tłoczka?

Drugie pytanie,dwa dni temu chciałem wymienić filtr paliwa bo auto nie jechało na wyższych obrotach,filtr okazał się w idealnym stanie,zero oporu przepływu (w końcu wymieniony 2500km temu) ale podczas odpowietrzania układu zauważyłem że strasznie ciężko zaciągnąć paliwo z baku, jak by coś tam było przytkane. Czy trudności z przepływem paliwa mogą być przyczyną braku możliwości przestawiania kąta wtrysku przez sterownik? Pompę miałem rok temu naprawianą w BOSCH-u w czechach (wymienili samą elektronikę bo podobno mechanicznie była bez zastrzeżeń) i jakoś nie chce mi się wierzyć,że zatarł się tłoczek w ciągu jednego dnia. Ponadto od ponad dwóch lat do paliwa leję mixol więc smarowanie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, pompa wyjęta i wysłana do serwisu bosch,2200 to kosztowało ale dostałem praktycznie nową pompę. Co do oporu podczas zasysania paliwa to okazuje się, że w moim przypadku w baku jest pompa która podaje paliwo do pompy wtryskowej, tematy o odpowietrzaniu nowej pompy również okazały się niewiele warte, ponieważ podałem napięcie na bezpiecznik nr.28 i po zdjęciu wężyka przelewowego pompa sama się odpowietrzyła. Temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...