Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDi zgasł podczas jazdy i nie odpala .


czerwonaaczwórka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Miałem ostatnio taki przypadek jak w tytule. Szukałem jakiś wątków na ten temat na forach i nie znalazłem zadnych konkretnych informacji, wiec postanowiłem opisać swój przypadek może komuś się przyda . Jestem posiadaczem audi a4 b5 1.9 AFN, ostatnio wracając do domu auto po prostu zgasło i nie dawało zadnych znaków życia . Audi dojechało na lince do domu, po odkreceniu rurek od wtrysków paliwo pompa podawała dobrze (dolatywało prawie do maski) a mimo to samochód odpalał tylko na plaku, jak przestawałem podawać mu plaka gasł od razy . Więc audi trzeba było odstawić do mechanika, który podłączył ją pod komputer który wykazał błąd nastawnika pompy wtryskowej . Pompa zostałą wykręcona bo nikt mi dobrego nastawnika z dobrej pompy nie sprzeda, regeneracja prawie 1000zł, troche duzo wiec trzeba było uratować sytuacje używaną sprawną . Kupiłem taką pompę za 400zł, po zamontowaniu jej okazało się ze silnik odpala tylko na zimnym silniku, na gorącym ledwo co czyli pompa szrot .  Kupioną używaną pompę wymieniłem na drugą używaną tez niby sprawną która okazała się jeszcze gorsza bo nie dawała ciśnienia . Używaną pompe oddałem  na szczescie udało mi się odzyskać pieniądze i moją uszkodzoną pompę byłem zmuszony oddac do regeneracji . Zawiozłem ją do warsztatu specjalizującego się naprawą pomp wtryskowych, po 2 dniach odebrałem telefon i co się okazało ? Pękła jedna uszczelka gdzies w pompie ktora zaciągała lewe powietrze i stąd cały cyrk .. Całe uszczelnienie kosztowało mnie 350zł do tego przy okazji nowy rozrząd, paski wielorowkowe, filtr paliwa, napinacz paska klinowego i jeszce kilka drobiazgów i audi smiga jak nowe :)  Morał z tego taki że nie zawsze skąpstwo na używane części popłaca bo w mojej pompie okazała się uszkodzona pierdoła :) może się komuś przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że dzielisz się swoim problemem, może to komuś pomoże, ale gdybyś nie kupował tych używanych części nie wyeliminował byś problemu [emoji6]

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...