Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szarpanie, nierówna praca, brak mocy


lukasz951.98

Rekomendowane odpowiedzi

Audi a4 b5 1.6 1995 rok. Problem jest dość dziwny, auto na gazie jako tako chodzi, choć czuć że ma muła, delikatnie poszarpuje i drżą obroty na postoju. Odpalany rano zimny nie chodzi na wszystkie gary i muszę stać w tak pracującym samochodzie i czekać aż przełączy się na gaz. Po przełączeniu na benzynę auto nie wkręca się na obroty w ogóle, tzn na postoju jak przełączę na benz i chcę przegazować to z trudem podskoczy wskazówka do 2 tys obrotów przy tym się dławiąc. Na gazie normalnie się gazuje. Podczas jazdy gaz w desce i 140 i dalej nie chce iść, a po przełączeniu na benzynę jeszcze zwalnia. W dodatku na 100km spalił mi 16l gazu. Nie wymieniałem przewodów, gdyż nie widać iskry ani żadnego przebicia na nich (sprawdzane po ciemku). Po usunięciu błędów u mechanika było w miarę okej przez jeden dzień, na benzynie leciałem 180 prawie. Mechanik powiedział że wyskoczyły jakieś dwa błędy i może to być czujnik wałka rozrządu albo lambda. Macie jakieś pomysły/rady co zrobić? o ile lambde mogę sam wymienić to czujnika wałka już nie, a jak wiadomo z kasą ciężko ;) Jutro jeszcze będę wybebeszał katalizator, ale to raczej nie pomoże w szarpaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe... sonda to koszt 170 zł a czujnik ok 50... czas spędzony na szarpaniu się z zapieczoną sondą... bezcenne... ostatnio wymieniałem... no ale nie mi to przeliczać. Powiem tak... wróć do tego mechanika i skoro skasował hajsiwo za wykasowanie błędów to nich Ci określi konkretnie co to za błąd był bo inaczej to możemy sobie tak wróżyć... a i daj znać jak Ci poszło z tym katalizatorem... w sensie czy pomogło

Edytowane przez xamer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja.mam to podlaczyl pod kompa mechanik i stwierdzil ze czujnik.halla do wymiany .sam.juz nie wiem. Ja.mam tylko.na.benzyne silnik 1.6

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...