Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Kolizja z dziurą w jezdni. Jak dochodzić praw??? Interwencja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: serdecznie wszystkich. Miałem o to taki przypadek a na naszych drogach to raczej codzienność, jadąć ulicą ciemną nocą, oświetloną jak kot oczami drogą dojrzałem jedną dziurę zrobiłem unik ale wpadłem w drugą. Prawa strona przó i tył dostała ostro. Minąłem dziurę i natychmiast poczułem bicie w kierownicy, pierwsze co to pomyśłałem że zawieche szlak trafił. Zawiozłem dziewczyne do "tesciwej". Bicie nie dawało mi spokoju nie dało się jechać. Wróciłem do miejsca zdarzenia. Postanowiłem skorzystać z obowiązującego prawa i zadzwoniłem na policje informując ich o kolizji z dziurą, skierowali mnie do zarządu dróg i transportu miejskiego w szczecinie. Zadzwoniłem i po 20 minutach przyjechał gość z nadzoru ruchu. W między czasie wymieniałem koło bo dosłuchałem się że powietrze schodzi. Ściągnąłm koło i od wewnętrznej strony koła alus był widocznie zdeformowany. Założyłem zapas i bicie ustało. Jednak coś w tylnym prawym kole klekocze. I teraz mam kilka pytań:

Jak wywalczyć swoje??

Po naprostowaniu alusa nie wiadomo czy opona nie dostała już po tyłku (215/45/17)

Gdyby się zdarzyło że opona też została trafiona to i tak już nie dobiore takiej samej. Zresztą opon nie wymienia się po jednej sztuce tylko najmniej kopmlet na jedną oś

Jeżeli by się okazało że po prawej stronie zaróno z przodu jak i z tyłu coś wybiło np wahacze albo coś innego że zrobiły się luzy to raczej też nie wymienia się jednej strony tylko jak już to komlet lewa prawa strona.

Jak najlepiej rozmawiać z rzeczoznawcą żeby ubezpieczalnia w któej jest ubezpieczony ZDiTM (w PZU) w szczecinie żeby mnie nie przycieli na kosztach?? Jak poprostu nie dać się wyrolować i żeby to oni ponieśli całkowite koszty związane ewentualną naprawą zawieszenia.

Przez ich lenistwo takie są uroki polskich dróg.

Z góry dziękuję za pomoc. POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalety 17 :>

co Twoja wypowiedź wniosła do tematu ? /Cuber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...