Skocz do zawartości
IGNOROWANY

licznik


robert74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam A4 1.8 z 1995r. którym zasuwam już ok. 10 lat. Dziadek posiada zegary jak na zdjęciu. Ostatnio padły mi dwa górne zegary tj. wskaźnik paliwa i temperatury silnika. Cały czas - jak widać - pali się rezerwa i zmuszony jestem jeździć na liczniku krokowym. Pozostałe zegary tj. prędkościomierz, obroty, aku i temp. oleju działają. Ktoś coś wie w czym jest problem? Bardzo dziękuję za pomoc. Co ciekawe po przekręceniu stacyjki te niedziałające zegary lekko drgają.licznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo silniczki popadały albo coś zaśniedziało w płytce licznika, zrób test vagiem (test wskazówek licznika) i sprawdź czy wszystkie idą równo. Ja miałem tak że test wskazówek był okej, wszystkie zegary sprawne a czujnik temp. cieczy i wskaźnik paliwa nie działały, kupiłem nowy licznik wszystko działało, amatorsko rozebrałem poprzedni licznik i okazało się że jedna z kilku kostek zaśniedziała, miała podtopione łapki w kleju więc przyczyną było uszkodzenie pewnie z biegiem lat, a jeśli na teście vagiem te dwa wskaźniki nie drgną to trzeba wymienić silniczki ;) 

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...